تابلوهای شرکتی با لوگو

تولید تابلوهای شرکتی با لوگو

تابلوهای شرکتی با لوگو، نماینده‌ی هویت و شناخت برند است. این تابلوها نه تنها نماد شناخته شدن و جذابیت بصری شرکت‌ها هستند، بلکه نشان دهنده حرفه‌ای بودن و اعتبار آن‌ها نیز محسوب می‌شوند. ازآنجایی‌که این تابلوها اغلب اولین چیزی هستند که مشتریان و همکاران با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند، طراحی و تولید آن‌ها اهمیت زیادی دارد. این مقاله به بررسی روش‌های مختلف تولید تابلوهای شرکتی با لوگو و نکات مهم در این زمینه می‌پردازد.

اهمیت تابلوهای شرکتی

تابلو شرکت اهمیت بسیاری در جلب توجه و ایجاد انطباق با برند و شناسایی شرکت دارند. این تابلوها می‌توانند شامل لوگو، نام و نشان تجاری شرکت، اطلاعات تماس و سایر موارد مرتبط با شرکت باشند. این تابلوها گاهی هم در مکان‌های عمومی نصب می‌شوند و برای بهبود شناخت و درک عمومی از شرکت یا موسسه مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی، تابلوهای شرکتی اهمیت زیادی در ایجاد تصویر و شناخت بصری از شرکت دارند و می‌توانند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر محسوب شوند؛ بنابراین با سرمایه‌گذاری در تابلوی شرکت می‌توان گام مؤثری در جهت معرفی و تثبیت برند برداشت.

مفهوم و اهمیت لوگو در تابلوهای شرکتی

لوگو یکی از مهم‌ترین عناصر برای هر شرکت یا برند است. یک لوگو، نمادی است که هویت و شناخت شرکت یا برند را نمایان می‌کند. لوگوها می‌توانند از عناصر چهره‌ها، حیوانات، گرافیک‌ها، حروف الفبا و یا ترکیبی از این عناصر باشند. این تصاویر و نمادها معمولاً با یک سری رنگ و فونت نوشتاری همراه هستند که باعث می‌شود لوگو به یادماندنی‌ای داشته باشید.

اهمیت لوگو در تابلوهای شرکتی بدین جهت است که در تعامل با مخاطبان، اولین چیزی که به آن توجه می‌کنند لوگوی شماست. یک لوگو با طراحی عالی و منحصربه‌فرد، به شما کمک می‌کند تا در بین رقبا متمایز شوید، حرفه‌ای‌تر به نظر بیایید و اعتماد مخاطبان را جلب کنید.

تابلوهای شرکتی با لوگوی مناسب، ازجمله ابزارهای مؤثر برای تبلیغات و نمایش هویت شرکت است. وقتی‌که مردم لوگوی شما را می‌بینند، باید به یاد بیاورند که شرکت یا برند شما کدام است و چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهید.

مفهوم و اهمیت لوگو
مفهوم و اهمیت لوگو

انواع تابلوهای شرکتی

انواع مختلفی از تابلوهای شرکتی وجود دارد که می‌توان بر اساس نیاز و کاربرد متفاوت، از آن‌ها استفاده نمود.

· تابلوهای ایستاده

تابلوهای ایستاده یکی از پرکاربردترین انواع تابلوها هستند که معمولاً در کنار درب ورودی ساختمان یا مغازه نصب می‌شوند. این تابلوها از جنس فلز، آکریلیک یا چوب ساخته می‌شوند و بر روی پایه فلزی قرار می‌گیرند. مزیت اصلی تابلو ایستاده، ثابت بودن آن است که باعث می‌شود همیشه در دید باشد.

· تابلوهای آویز

تابلوهای آویز نوع دیگری از تابلوهای شرکتی هستند که به‌جای ایستادن روی زمین، از سقف آویزان می‌شوند. این تابلوها معمولاً کوچک‌تر از تابلوهای ایستاده بوده و جنس سبک‌تری دارند تا بتوان آن‌ها را به راحتی نصب کرد. تابلو آویز گزینه مناسبی برای فروشگاه‌ها و مکان‌هایی است که فضای کمی برای نصب تابلو دارند.

· تابلوهای نصب شونده روی دیوار

این دسته از تابلوها مستقیماً روی دیوار نصب می‌شوند و از انواع مختلفی همچون آکریلیک، فلزی، چوبی و … ساخته می‌شوند. تابلوهای دیواری مناسب فضاهایی مثل داخل ساختمان، راهرو و راه‌پله هستند. معمولاً ابعاد این تابلوها نسبتاً بزرگ است تا بتوان از فاصله دور هم دیده شوند.

مراحل تولید تابلوهای شرکتی با لوگو

مراحل تولید تابلوهای شرکتی با لوگو عبارت‌اند از:

· طراحی

در این مرحله، یک تیم طراحی یا یک طراح حرفه‌ای وارد عمل می‌شود تا طرحی منحصر به فرد برای تابلو به همراه لوگو و اطلاعات شرکت تهیه کند.

· انتخاب مواد

مواد مناسب برای تابلو (مانند فلز، پلاستیک، چوب و …) و چاپ به همراه انتخاب مناسب رنگ‌ها و متریال‌های استفاده شده در تولید تابلو بررسی و انتخاب می‌شوند.

· چاپ و تولید

پس از تائید نهایی طراحی، تابلو با استفاده از فناوری‌های مختلف چاپ و تولید می‌شود.

· برش و شکل‌دهی

مرحله برش و شکل‌دهی مواد انتخابی برای تابلو، اگر نیاز به آن باشد.

· نصب و نگهداری

درنهایت، تابلوهای تولید شده نصب و در محل مورد نظر قرار داده می‌شوند. همچنین، راهکارهای نگهداری تابلوها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این فقط یک خلاصه از مراحل تولید تابلوهای شرکتی با لوگو است و هر مرحله ممکن است شامل فرآیندها و فعالیت‌های جزئی دیگری نیز باشد.

 

مواد مورد استفاده برای تولید تابلوهای شرکتی با لوگو

برای تولید تابلوهای شرکتی با لوگو، مواد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به صورت کلی عبارت‌اند از:

· تابلوهای فلزی

ازجمله موادی که برای این منظور استفاده می‌شوند، فلزاتی مانند آلومینیوم و فولاد با روکش‌های متنوعی مانند رنگ، پوشش پودری یا چرم مصنوعی استفاده می‌شود.

· تابلوهای پلاستیکی

موادی مانند پلی استایرن، آکریلیک و پلی کربنات معمولاً برای تولید تابلوهای شرکتی به‌کار می‌روند. این تابلوها ممکن است شفاف یا نیمه شفاف باشند و می‌توانند با چاپ لوگو و متن مورد نظر شخصی‌سازی شوند.

· تابلوهای چوبی

چوب یک ماده طبیعی است که برای تولید تابلوهای شرکتی نیز به کار می‌رود. این تابلوها ممکن است با رنگ، لامینت یا حکاکی شخصی‌سازی شده و لوگو و متن شرکتی بر روی آن‌ها اعمال شود.

· تابلوهای نئونی

استفاده از نئون در تابلوهای شرکتی می‌تواند جذابیت زیادی به آن‌ها ببخشد. نور نئون معمولاً جذابیت و حرکت را به تابلوها اضافه می‌کند و می‌تواند متنوع و چشم‌گیر باشد.

تابلوهای نئونی
تابلوهای نئونی

· متون و لوگوها

برای اعمال متن و لوگوهای شرکتی بر روی تابلوهای مختلف از روش‌های چاپ و برش لیزری استفاده می‌شود.

· لوازم متصل‌کننده

مانند پیچ و مهره‌ها و قطعات نصبی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا تابلو به ساختار مورد نظر نصب شود.

این مواد به‌تناسب نوع تابلو، محیط استفاده، بودجه و سلیقه‌ی شما می‌توانند متغیر باشند.

جمع‌بندی نهایی تابلو شرکتی با لوگو

تابلو شرکتی با لوگو یک عنصر بسیار مهم برای تقویت هویت بصری و حضور حرفه‌ای است. با استفاده از تابلوهای شرکتی با لوگو، شرکت‌ها می‌توانند برندهای خود را تقویت کرده و مخاطبان را به انجام فعالیت‌های موردنظرشان تشویق کنند. با انتخاب “تابلو دیبا” به عنوان یک متخصص درخشان، می‌توانید از تجربه‌ی طراحی حرفه‌ای و اجرای دقیق تابلوهای شرکتی بهره‌مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس