تابلو برندینگ بیمارستان

همه چیز درباره تابلو برندینگ بیمارستان

تابلو برندینگ بیمارستان، شاید در نگاه اول، نخستین چیزی نباشد که توجه همه ما را به خود جلب می‌کند و آن چیزی که در انتخاب یک بیمارستان موثر هست، مهارت پزشکان، امکانات و تجهیزات و.. آن هست. اما؛ این حقیقت را نیز نمی‌توان نادیده گرفت که یکی از اجزای تأثیرگذار بیرونی بیمارستان، تابلوی هویت برند آن است. برای درک بیشتر این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب، با ما در مجله مطالب مفید همراه شوید.

تابلو برندینگ بیمارستان چیست؟

تابلو برندینگ بیمارستان یکی از مهم‌ترین اجزا در تبلیغات و بازاریابی بیمارستان است. این تابلو، با استفاده از شعارهای گیرا، نمادهای بصری و طرح‌های خلاقانه، نه تنها هویت و ماهیت منحصربه‌فرد برند را به نمایش می‌گذارد، بلکه در ماندگار کردن آن در ذهن مراجع نیز نقش بسزایی  دارد. این تابلوها با هدف ایجاد یک ارتباط عاطفی و به‌یادماندنی بین بیمارستان و مخاطبانش طراحی می‌شوند، به‌طوری‌که تجربه‌ای دلنشین و ماندگار را برای آن‌ها رقم می‌زنند.

چرا تابلو برندینگ بیمارستان مهم است؟

تابلو برندینگ بیمارستان، نقش موثری در ارتقای آگاهی از برند و جلب اعتماد مخاطبان دارد. زمانی‌که بیماران و بازدیدکنندگان با این تابلوها مواجه می‌شوند، بلافاصله با نام و هویت بیمارستان آشنا شده و این آشنایی ممکن است؛ به افزایش مراجع آن‌ها منجر شود. 

استفاده یکنواخت و مداوم از تابلو هویت برند در سرتاسر بیمارستان به حفظ یکپارچگی برند کمک کرده و به تقویت حس اعتماد در میان مخاطبان می‌انجامد. افزون‌براین، یک تابلو هویت برند دلنشین و جذاب می‌تواند به ایجاد حس آرامش و امنیت در بین بیماران و بازدیدکنندگان کمک کند، که این امر خود به بهبود تجربه کلی مخاطبان از بیمارستان می‌انجامد.

اهمیت تابلو برندینگ بیمارستان
تابلو برندینگ بیمارستان، باید با محیط بیمارستان از نظر اندازه، رنگ و سبک مطابقت داشته‌باشد. مهم‌ترین ویژگی‌های تابلو برندینگ بیمارستان چیست؟

ویژگی‌های کلیدی تابلو برندینگ بیمارستان عبارتند از:

۱- خوانایی و وضوح

فونت‌ها و رنگ‌هایی که برای تابلو برندینگ بیمارستان انتخاب می‌شود، باید خوانا باشند، تا همه افراد بتوانند به راحتی اطلاعات روی آن را بخوانند.

۲- هماهنگی با هویت برند بیمارستان

تابلوی برندینگ بیمارستان شامل نمادها، شعارها، و سایر جزئیاتی است که با هویت کلی برند بیمارستان همخوانی دارد و یک تصویر یکپارچه و قابل شناسایی از برند ایجاد می‌کند.

۳- تناسب با محیط بیمارستان

از نظر اندازه، رنگ و سبک، تابلو باید به گونه‌ای طراحی شود که با محیط اطرافش در بیمارستان هماهنگ باشد، به گونه‌ای که زیبایی و حرفه‌ای بودن فضا را تقویت کند.

مهم‌ترین اجزای تابلو برندینگ بیمارستان

تابلو هویت برند بیمارستان یک تابلوی صرفا ساده نیست و از اجزای زیر تشکیل شده‌است:

 • نام و لوگوی بیمارستان

این بخش مهم‌ترین عنصر تابلو است و به شناسایی و معرفی بیمارستان کمک می‌کند.

 • رنگ‌ها و طراحی گرافیکی

رنگ‌ها و طراحی گرافیکی باید متناسب با هویت برند بیمارستان و هماهنگ با ماموریت و ارزش‌های بیمارستان انتخاب شود.

 • اطلاعات تماس

در تابلو برندینگ بیمارستان باید بخشی نیز به اطلاعات تماس همچون شماره تلفن، آدرس ‌سایت و آدرس فیزیکی بیمارستان اختصاص داده شود.

 • پیام‌های تبلیغاتی یا شعار

برخی از بیمارستان‌ها از شعارهایی برای بیان تخصص‌ها، خدمات برجسته یا فلسفه درمانی خود استفاده می‌کنند.

 • تصاویر یا نمادهای مرتبط با سلامت

گاهی اوقات تصاویری مانند پزشکان، پرستاران، یا تجهیزات پزشکی به کار برده شده می‌تواند در مخاطب حس حرفه‌ای بودن و قابل اطمینان بودن را القا کند.

انواع تابلو برندینگ بیمارستان 

تابلوهای برندینگ بیمارستان می‌توانند در اشکال و سبک‌های مختلفی طراحی شوند که هر کدام با هدف خاصی و برای ارتباط مؤثرتر با مخاطبان ایجاد می‌شوند. در ادامه برخی از انواع رایج تابلوهای برندینگ بیمارستان را معرفی می‌کنیم:

۱- تابلوهای ورودی

این تابلوها اغلب؛ در ورودی‌های اصلی بیمارستان نصب می‌شوند و شامل نام، لوگو و شعار بیمارستان هستند. آن‌ها به بیماران و بازدیدکنندگان خوش‌آمد می‌گویند و نخستین تأثیر برند بیمارستان را روی مخاطب دارند. 

۲- تابلوهای اطلاعاتی داخلی

این تابلوها در داخل بیمارستان برای راهنمایی بیماران و بازدیدکنندگان استفاده می‌شوند و شامل نقشه‌های بیمارستان، دستورالعمل‌ها یا اطلاعات مربوط به خدمات خاص هستند.

۳- تابلوهای دیجیتال

این تابلوها از صفحه‌های نمایش دیجیتالی برای نمایش اطلاعات دینامیک یا تغییریافته استفاده می‌کنند. آن‌ها می‌توانند برای نمایش اخبار بیمارستان، زمان‌بندی‌ها یا اطلاعات مهم دیگر استفاده شوند.

۴- تابلوهای تقدیر و اهداکنندگان

این تابلوها به تقدیر از اهداکنندگان یا شرکای بیمارستان اختصاص دارد و از آن به عنوان یک روش برای تشکر و قدردانی استفاده می‌کنند.

۵- تابلوهای ترویجی و آموزشی

این تابلوها اغلب؛ حاوی اطلاعات آموزشی یا ترویجی هستند، به‌طور مثال، در مورد بهداشت عمومی، رویدادهای بیمارستان یا برنامه‌های خاص از آن‌ها استفاده می‌کنند.

۶- تابلوهای دپارتمان‌های تخصصی

تابلوهایی که مخصوص دپارتمان‌های مختلف بیمارستان هستند، به طور مثال اورژانس، جراحی، که هر کدام ممکن است؛ شامل اطلاعات و نمادهای مخصوص به خود باشد.

انواع تابلوهای برندینگ بیمارستان از لحاظ جنس

تابلوهای برندینگ بیمارستان می‌توانند از مواد مختلفی ساخته شوند، که هر کدام ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارند و بر اساس مکان نصب، هدف و بودجه بیمارستان انتخاب می‌شوند. در اینجا به برخی از مصالح رایج برای ساخت تابلوهای برندینگ بیمارستان اشاره می‌کنیم:

 • آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل دوام و مقاومت در برابر شرایط آب‌و‌هوایی مختلف، برای تابلوهای بیرونی مناسب است. آلومینیوم سبک‌وزن و قابل بازیافت است و به راحتی می‌توان به آن شکل داد یا رنگ‌آمیزی‌اش کرد.

 • اکریلیک

تابلوهای ساخته شده از اکریلیک، ظاهری شیک و مدرن دارند و می‌توانند در برابر نور خورشید و شرایط آب‌و‌هوایی مختلف مقاوم باشند. این ماده اغلب؛ برای ساخت تابلوهای داخلی با نورپردازی استفاده می‌شود.

 • پلاستیک یا PVC

این ماده گزینه‌ای اقتصادی است و برای تابلوهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود. پلاستیک یا PVC مقاوم در برابر رطوبت هستند و در محیط‌های مختلف خوب عمل می‌کنند.

 • چوب یا MDF 

برای طراحی‌های سنتی یا دکوراتیو، چوب یا MDF می‌تواند استفاده شود. این ماده گرما و زیبایی خاصی به فضا می‌بخشد، اما برای استفاده در فضای بیرونی گزینه مناسبی نیست.

 • فلز

برای تابلوهای بیرونی بیمارستان که نیاز به دوام بیشتری دارند، می‌توان از فلزاتی همچون استیل ضدزنگ یا مس استفاده کرد. این مواد در برابر زنگ‌زدگی مقاوم هستند و ظاهری حرفه‌ای و پایداری ایجاد می‌کنند.

 • وینیل

تابلوهای وینیلی، اغلب؛ برای نمایش گرافیک‌ها و علائم موقت استفاده می‌شوند. این ماده انعطاف‌پذیر و قابل چاپ است و برای ایجاد تصاویر و متون با جزئیات بالا مناسب است.

تابلو برندینگ بیمارستان
تابلو برندینگ بیمارستان اغلب؛ در مکان‌های قابل مشاهده‌ همچون ورودی اصلی، پذیرش یا دیگر نقاط عمومی نصب می‌شود تا بیشترین تأثیر را روی بیماران، بازدیدکنندگان و کارکنان بگذارند.

و اما سخن آخر

در این مطلب، سعی کردیم درباره تابلو برندینگ بیمارستان هرآنچه که لازم است، بدانید را در اختیارتان بگذاریم. چنانچه‌؛ قصد نصب انواع تابلو بیمارستانی را دارید، می‌توانید از خدمات تابلو دیبا استفاده کنید. 

افزون‌براین اگر در مورد مطلب نوشته شده، اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید در قسمت نظرات و پیشنهادات نوشته و با ما در میان بگذارید و در پویایی این مبحث، به ما کمک کنید. پیشاپیش از همکاری‌تان سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس