اهمیت تابلو شرکت

اهمیت تابلو شرکت در تبلیغات و تجربه مشتریان

امروزه بازاریابی و تبلیغات بیش از پیش، نقش بسیار مهمی در موفقیت کسب و کارها دارند. تبلیغات کمک می‌کنند تا کسب و کارها ضمن بیشتر دیده شدن، محصولات یا خدمات خود را در سطح بالاتری به مخاطبان خود معرفی کنند. بنابراین ارتباط و تعامل موثر با مشتریان نقش بسیار مهمی در موفقیت و پایداری هر کسب و کاری دارد. به واقع تجربه مشتریان تاثیر مستقیمی بر اعتبار و شناخت برند می‌گذارد. در این راستا ابزارهای تبلیغی قدرتمند و موثری وجود دارند، که در بین آن‌ها اهمیت تابلو شرکت بیشتر خود را نشان داده است.

در ادامه این مطلب از بلاگ مطالب مفید تابلو دیبا همراه ما باشید تا اهمیت استفاده از تابلو شرکت را بررسی کنیم و ببینیم که چطور می‌تواند در تبلیغات و تجربه مشتریان اثر بگذارد.

تابلو شرکت چیست؟

تابلو شرکت یا تابلو شرکتی، یک برد گرافیکی است که در محل فیزیکی یک شرکت، فروشگاه، دفتر، یا هر مکان دیگری که کسب و کار در آن فعالیت می‌کند، نصب می‌شود. این نوع تابلو به نوعی هویت بصری شرکت‌ها به شمار می‌آید و می‌تواند شامل اطلاعاتی از قبیل نام شرکت، لوگو، شعار، اطلاعات تماس، و دیگر اطلاعات مربوطه باشد. تابلوهای شرکت معمولا با هدف جلب توجه، ارتقا شناخت برند، و تبلیغات استفاده می‌شوند.

تابلو شرکت
طراحی و محتوای تابلوهای شرکت باید با هویت و ارزش‌های شرکت همخوانی داشته باشد تا بتواند به خوبی بیانگر هویت برند باشد و تجربه مشتریان را ارتقا دهد.

اثرگذاری و اهمیت تابلو شرکت در تبلیغات و تجربه مشتریان

تابلوهای شرکتی، به عنوان یک ابزار قدرتمند تبلیغاتی، نقش بسیار مهمی در جلب توجه مشتریان و افزایش شناخت برند دارند. این تابلوها، نه تنها به شناخت بیشتر نام و نشانی کسب و کارها کمک می‌کنند، بلکه از طریق ارتباط بصری با مخاطبان، تصویری قوی و قابل توجه از برند را ارائه می‌دهند.

با نصب تابلوهای شرکتی در مکان‌های مختلف، افراد به راحتی با نام و هویت یک برند آشنا می‌شوند و به آن اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند. علاوه بر این، تجربه دیدن تابلوهای شرکتی می‌تواند مشتریان را با برند همدل‌تر کند و بر روی ارزشمندی فعالیت‌های شرکت تاکید بیشتری داشته باشد. در واقع اینطور می‌توان به اهمیت تابلو شرکت پی برد، که نه تنها به موثر بودن تبلیغات و ارتقا شناخت برند کمک می‌کند، بلکه باعث ایجاد یک تجربه مثبت و ارتباط عمیق‌تر بین مشتریان و شرکت نیز می‌شود.

انواع تابلو شرکت و اهمیت آن‌ها

تابلو لبه بام شرکت یا تابلو بزرگ سازه‌ای

این تابلوها به عنوان نمادهای بصری برند، به طور معمول در برج‌ها، ساختمان‌های تجاری، و مراکز مهم شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از بانک‌ها و مراکز تجاری، از این تابلوها برای جلب توجه مشتریان و ایجاد ارتباط بین ارزش‌های برند و مشتریانشان استفاده می‌کنند.

تابلو نمای اصلی شرکت

تابلو نمای اصلی شرکت، یا به اصطلاح تابلو سردر ورودی به عنوان نمادی برجسته از هویت و فعالیت‌ کسب و کارها است، به همین دلیل به آن تابلو نمای شرکت نیز می‌گویند؛ محل قرار گیری این تابلو در سردر ورودی یا روی نمای ساختمان شرکت است. طراحی و ساخت این نوع تابلو در بیشتر مواقع با استفاده از حروف برجسته از جنس استیل، فلزی یا چلنیوم انجام می‌شود و به وضوح نوع فعالیت شرکت و هویت آن را به نمایش می‌گذارد.

طراحی تابلو نما شرکت با توجه به ارزش‌ها، هدف کسب و کار، و نوع فعالیت شرکت صورت می‌پذیرد. به عنوان مثال، یک شرکت فناوری ممکن است از طرحی مدرن و خطوط دقیق برای طراحی تابلو استفاده کند، در حالی که یک شرکت معماری ممکن است از طرح‌های آرمانی و سه‌بعدی بهره ببرد.

تابلو محوطه‌ای شرکت

اهمیت تابلو شرکت در تمام مدل‌ها و انواع آن به وضوح دیده می‌شود و تابلو شرکتی در هر نوعی که باشد می‌تواند تجربه مشتریان و تبلیغات و بازاریابی را تحت تاثیر قرار دهد. یکی دیگر از انواع تابلوهای شرکتی پر استفاده، تابلو محوطه‌ای شرکت است. این نوع تابلو به طور معمول در فضای باز و محوطه‌ شرکت‌ها نصب می‌شود و نقش بسیار مهمی در هویت بصری برند دارد. در واقع تابلو محوطه‌ای بهترین انتخاب برای گرفتن عکس‌های سازمانی با شرکای تجاری و مشتریان به حساب می‌آید.

تابلو ساین یا اجرای لوگوی شرکت بر روی دیوار داخلی

تابلوهای ساین یا اجرای لوگوی شرکت بر روی دیوارهای داخلی شرکت‌ها، از ابزارهای مهم برندسازی و هویت بخشیدن به محیط کسب و کار به حساب می‌آیند. این تابلوها، به منظور بهبود فضای کاری و ایجاد هویت مشترک در میان کارکنان و مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی، این تابلوها به عنوان یک راهکار موثر برای انتشار تصاویر و محتوای برند در شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تابلو ساین
تابلوهای ساین با ابعادی بین 1 تا 2 متر اجرا می‌شوند و می‌توانند طرح‌های مختلفی داشته باشند. از طریق نمایش لوگو، شعار، و عناصر بصری دیگر برند در این تابلوها، تیم‌های شرکتی قادر خواهند بود محیط کاری را به یک فضای پویا و متمایز تبدیل کنند.

جمع بندی نهایی

درک اهمیت تابلو شرکت بسیار ضرورت دارد؛ چرا که این نوع تابلو به عنوان هویت بصری شرکت‌ها شناخته می‌شود و می‌تواند به صورت چند جانبه بر روی تبلیغات و ارتقا تجربه مشتریان تاثیرات بسزایی به جا بگذارد. بنابراین در این راستا باید هدف‌های سازمانی را در نظر گرفت و مطابق با ارزش‌ها و نیازهای مشتریان، تابلو شرکت را طراحی و اجرا کرد، تا بازخوردهای مثبت از سمت مشتریان، به رشد شرکت و ارتقا شناخت برند کمک کنند.

چنانچه‌ قصد نصب انواع تابلو شرکت را دارید، می‌توانید از خدمات تابلو دیبا استفاده کنید. افزون‌براین اگر در این مورد مطلب بیشتری می‌دانید، می‌توانید در قسمت نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید و در پویایی این مبحث، به ما کمک کنید. پیشاپیش از همکاری‌تان سپاس‌گزاریم.

منبع: تابلو دیبا

دیدگاهتان را بنویسید

تماس