تابلو هتل

بهترین نوع طراحی برای تابلو هتل

تابلو هتل، نماینده‌ای از هویت و آمیزه‌ای از طراحی و اطلاع‌رسانی است. در ورودی هتل تا کنار اتاق‌ها، این تابلوها با شکوه، نام هتل و خدمات ارائه شده توسط آن را به نمایش می‌گذارند

ما در وبلاگ مطالب مفید تابلو دیبا، قصد داریم درباره تابلو هتل، ویژگی‌های بهترین نمونه‌های آن و … با شما صحبت کنیم. پس همچنان تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با ویژگی‌های تابلوهای مناسب هتل‌‌ها آشنا شوید.

منظور از تابلو هتل چیست؟

تابلوهای هتل، پوسترها، پانل‌ها یا هر نوع نماد تبلیغاتی هستند که در داخل و خارج هتل برای اطلاع‌رسانی، تبلیغات، هدایت مهمانان و … استفاده می‌شوند. این تابلوها اغلب؛ اطلاعاتی مانند نام هتل، لوگو و برند هتل، نمایشگاه‌ها، رستوران‌ها، نشست‌ها و تمامی امکانات دیگر موجود در هتل را به نمایش می‌گذارند.

تابلوهای هتل ممکن است؛ به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف بزرگ سردر ورودی هتل تا تابلوهای کوچک در ایستگاه‌های آسانسور یا درب‌های اتاق‌ها و…نصب شوند.

هدف طراحی و ساخت تابلوهای هتل چیست؟

هدف اصلی این نوع تابلو، ارتقاء تجربه مهمانان، ارائه اطلاعات مفید و ایجاد هویت برند هتل است. همچنین، آن‌ها می‌توانند به مهمانان کمک کنند تا به‌راحتی در هتل جابه‌جا شوند و از امکانات و خدمات آن بهره‌مند شوند.

تابلوهای هتل چه انواعی دارند؟

تابلوهای هتل انواع مختلف دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. تابلوی ورودی (Entrance Sign)

این تابلو اغلب؛ بزرگ و جذاب است و برای جلب نظر مهمانان، در ورودی اصلی هتل نصب می‌شود و نام هتل و لوگوی آن را به نمایش می‌گذارد.

2. تابلوهای راهنما  (Wayfinding Signs)

تابلوهای راهنما از جمله انواع تابلو هتل هستند که در سرتاسر هتل نصب می‌شوند و برای هدایت مهمانان به اتاق‌ها، رستوران‌ها، لابی، استخر، پارکینگ و … استفاده می‌شوند.

3. تابلوهای رستوران و کافه (Restaurant and Cafe Signs)

برای تبلیغ رستوران‌ها، کافه‌ها و بارهای هتل، تابلوهای مخصوصی وجود دارد که روی آن‌ها؛ منوها، ساعات کاری، نام رستوران و … به نمایش گذاشته می‌شود.

4. تابلوهای اتاق (Room Signs)

تابلوهای اتاق نیز از جمله انواع تابلو هتل هستند که به درب‌های اتاق‌ها نصب می‌شوند و شماره اتاق و اطلاعات مهم دیگر روی آن نوشته می‌شود. همچنین، ممکن است؛ نمایش‌دهنده وضعیت اتاق نیز باشند.

5. تابلوهای اجتماعی(Event Signs)

اگر هتل، برگزارکننده رویدادها و نمایشگاه‌های خصوصی است، تابلوهایی برای تبلیغ این رویدادها و همچنین برای هدایت مهمانان به مکان‌های مربوطه نصب می‌شود.

6. تابلوهای ایمنی (Safety Signs)

Safety Signs نیز از جمله انواع تابلو هتل است که اطلاعات امنیتی و آموزشی مانند خروج اضطراری، مسیرهای ایمنی و دستورالعمل‌های امنیتی را نمایش می‌دهد.

7. تابلوهای تبلیغاتی (Advertising Signs)

برای تبلیغ تخفیفات، پیشنهادهای ویژه، برنامه‌های تفریحی و خدمات دیگر هتل، از تابلوهای تبلیغاتی استفاده می‌شود.

8. تابلوهای نمایشی (Display Signs)

Display Signs نیز از جمله انواع تابلو هتل است که برای نمایش تصاویر گرافیکی یا تخته‌سیاه و اعلان‌های ویژه از آن استفاده می‌کنند.

9. تابلوهای داخل لابی (Lobby Signs)

این تابلوها در لابی هتل قرار می‌گیرد و اطلاعاتی در مورد خدمات لابی، امکانات و سایر اطلاعات مفید روی آن قرار نصب می‌شود.

10. تابلوهای خاص (Custom Signs)

هتل‌ها ممکن است؛ تابلوهایی با طراحی و اندازه‌های خاص برای نیازهای خود طراحی کنند.

تابلو هتل، یک ابزار مهم برای ارتقاء تجربه مهمانان و تبلیغ برند هتل است.
تابلو هتل، یک ابزار مهم برای ارتقاء تجربه مهمانان و تبلیغ برند هتل است.

مناسب‌ترین تابلو هتل چه شرایطی دارد؟

تابلو مناسب هتل باید از شرایط و ویژگی‌های زیر پیروی کند:

· تطابق برند و استایل هتل

مهم‌ترین ویژگی‌‌های تابلو هتل، هماهنگی آن با استایل و هویت برند است. از نظر طراحی، رنگ‌ها، فونت‌ها و عناصر گرافیکی، باید به‌طور کامل با برند هتل سازگار باشد.

· خوانایی

متن تابلو باید به‌راحتی قابل خواندن باشد. از فونت‌های خوانا و اندازه متن مناسب برای این منظور استفاده کنید. همچنین، توجه به کنتراست متن با پس‌زمینه هم مهم است.

· قابلیت دید در شرایط مختلف

یکی دیگر از ویژگی‌‌های تابلو هتل، قابل دید بودن آن است. تابلو باید در شرایط نوری مختلف (روز و شب) به‌راحتی قابل مشاهده باشد.

· موقعیت استراتژیک

تابلوهای هتل باید در مکان‌های استراتژیک قرار بگیرند که مهمانان به‌راحتی به آن دسترسی داشته‌باشند. این شامل تابلوی ورودی هتل، لابی، راهروها، ایستگاه‌های آسانسور و دیگر مکان‌های مهم است.

· اطلاعات مفید

تابلو هتل باید اطلاعات مفیدی در اختیار دیگران بگذارد، از جمله نام هتل، لوگو، آدرس، شماره تماس و دستورالعمل‌های مرتبط با مهمانان مانند مسیر به اتاق‌ها، رستوران‌ها و سایر امکانات.

· جلب توجه

تابلو هتل در طراحی، تصاویر گرافیکی و چیدمان باید به‌گونه‌ای باشد که توانایی جلب توجه مهمان‌ها را داشته‌باشد.

· مقاومت در برابر شرایط محیطی

تابلو باید در برابر شرایط محیطی نظیر باران، باد، گرما، سرما و … مقاوم باشد تا به‌مدت طولانی قابل استفاده باقی بماند.

· پایداری زمانی

اگر اطلاعاتی همچون شماره تلفن یا ساعات کاری تغییر می‌کنند، تابلو باید به‌راحتی به‌روز شود یا به شکلی طراحی شده‌باشد که تغییرات به آسانی در آن اعمال شود.

· احترام به محیط زیست

در انتخاب مواد ساخت تابلو، به محیط‌زیست احترام بگذارید و از راهکارهای پایدار استفاده کنید.

· کنترل کیفیت تولید

اطمینان حاصل کنید که تابلو با کیفیت بالا و به شکل صحیح ساخته شود تا از نظر ظاهری تمیز و حرفه‌ای باشد.

اندازه تابلو هتل را طوری انتخاب کنید که از فاصله دور نیز قابل مشاهده باشد، اما؛ نباید خیلی بزرگ باشد که فضای هتل را اشغال کند.
اندازه تابلو هتل را طوری انتخاب کنید که از فاصله دور نیز قابل مشاهده باشد، اما؛ نباید خیلی بزرگ باشد که فضای هتل را اشغال کند.

و اما سخن آخر در مورد طراحی تابلو هتل

در این مقاله سعی کردیم، درباره تابلو هتل، ویژگی‌های آن و عوامل موثر روی طراحی آن به‌صورت کامل و جامع با زبانی ساده با شما صحبت کنیم

اگر قصد نصب این نوع تابلو را دارید، می‌توانید از خدمات تابلو دیبا استفاده کنید. علاوه‌براین اگر در این مورد مطلب بیشتری می‌دانید، می‌توانید در قسمت نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید و در پویایی این مبحث، به ما کمک کنید. پیشاپیش از همکاری‌تان سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس