تابلوهای مسیریابی بیمارستانی

تابلوهای مسیریابی بیمارستان شامل چه چیزهایی هستند؟

تا حالا شده در بیمارستانی سردرگم شوید و ندانید از کدام سمت باید بروید و کسی هم نیست که از او بپرسید؟ این سردرگمی در شرایطی که ما بیمار هستیم یا یکی از عزیزان‌مان درد و رنج می‌کشد، حسابی ما را کلافه می‌کند!

تابلوهای مسیریابی بیمارستان، در شرایط این چنینی، همان منجی‌هایی هستند که ما را به آسانی به سرمنزل مقصود می‌رسانند. اگر دوست دارید، درباره تابلوهای مسیریابی بیمارستانی بیشتر بدانید، با ما در مطالب مفید همراه شوید.

تابلوهای مسیریابی بیمارستان چیست؟

تابلوهای مسیریابی بیمارستان، به بیماران و بازدیدکنندگان کمک می‌کنند تا در یک بیمارستان بزرگ و شلوغ، مسیر خود را به‌سرعت و دقیق پیدا کنند. این تابلوها معمولاً شامل نمادهای گرافیکی، توضیحات متنی، اعداد یا حروف و همچنین رنگ‌ها یا طرح‌های بصری هستند که به‌سازماندهی اطلاعات کمک می‌کنند.

چه اطلاعاتی روی تابلوهای مسیریابی بیمارستان نوشته می‌شود؟

اطلاعاتی همچون نام بخش یا سرویس، شماره اتاق یا بخش، نوع مراقبتی که در بخش ارائه می‌شود، ساعات کاری بخش، تجهیزات یا خدمات موجود در بخش، به‌صورت واضح، مختصر و آسان با رنگ‌ها و طرح‌های بصری روشن نوشته می‌شوند.

تابلوهای مسیریابی بیمارستان چه کارایی دارند؟

همانطور که اشاره شد، تابلوهای مسیریابی بیمارستان باعث کاهش سردرگمی و استرس بیماران و بازدیدکنندگان می‌شوند و آن‌ها را در یافتن مسیر در بیمارستان راهنمایی می‌کنند. از جمله کارایی این تابلو بیمارستان عبارت‌اند از:

  • کاهش سردرگمی و استرس

بیمارستان‌ها مکان‌های بزرگ و شلوغی هستند که می‌توانند برای بیماران و بازدیدکنندگان گیج‌کننده باشند. تابلوهای مسیریابی به بیماران و بازدیدکنندگان کمک می‌کنند تا در بیمارستان مسیر خود را پیدا کنند.

  • بهبود بهره‌وری

تابلوهای مسیریابی می‌توانند به بیماران و بازدیدکنندگان کمک کنند تا سریع‌تر و کارآمدتر در بیمارستان تردد کنند.

  • افزایش رضایت‌مندی بیماران و بازدیدکنندگان

بیماران و بازدیدکنندگانی که می‌توانند به راحتی در بیمارستان مسیر خود را پیدا کنند، از تجربه خود رضایت بیشتری خواهند داشت. این امر می تواند به بهبود رضایت‌مندی کلی بیماران و بازدیدکنندگان کمک کند.

کارایی تابلوهای مسیریابی بیمارستانی
نوشته تابلوهای مسیریابی بیمارستان باید واضح، مختصر و آسان برای خواندن باشند. رنگ‌ و طراحی بصری آن‌ها باید ساده باشند و به بیماران و بازدیدکنندگان در یافتن مسیر کمک کنند.

انتخاب تابلوهای مسیریابی بیمارستان به چه عواملی بستگی دارد؟

در هنگام انتخاب تابلوهای مسیریابی بیمارستان، عوامل مختلفی را باید در نظر بگیرید که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

۱- اندازه و پیچیدگی بیمارستان 

بیمارستان‌های بزرگ و پیچیده به تابلوهای بیشتری نیاز دارند.

۲- شرایط نگهداری

تابلوهای مسیریابی باید به‌طور منظم تمیز و تعمیر شوند تا کارایی آن‌ها حفظ شود.

۳- نوع بیماران و بازدیدکنندگان

بیمارستان‌هایی که بیماران مسن یا افراد معلول دارند، ممکن است؛ به تابلوهای بزرگ‌تر یا واضح‌تر نیاز داشته باشند.

۴- بودجه

تابلوهای مسیریابی می‌توانند در قیمت‌های مختلف و مناسب بودجه شما عرضه شوند.

و اما سخن آخر…

در این مطلب، سعی کردیم درباره طراحی تابلوهای مسیریابی بیمارستان، هر آنچه نیاز دارید را در اختیارتان بگذاریم. چنانچه‌؛ قصد نصب این نوع تابلو را دارید، می‌توانید از خدمات تابلو دیبا استفاده کنید. علاوه‌براین اگر در این مورد مطلب بیشتری می‌دانید، می‌توانید در قسمت نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید و در پویایی این مبحث، به ما کمک کنید. پیشاپیش از همکاری‌تان سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس