نمای اداری در تابلو سازی

نمای اداری

نمای اداری، رسمی مانند کت شلوار

تابلو سازی یکی از بخشهای مهم در نمای ساختمان است. در بحث نمای ساختمان به سراغ یک نمای پرکاربرد یعنی نمای اداری می رویم. این نما برخلاف نمای تجاری از زرق و برق کمتری برخوردار است و شرایط خاص خودش را دارد. در نمای تجاری ما بیان کردیم که مانند اسمش نیاز است که در آن نوعی جلب توجه دیده شود و بین ساختمان های تجاری و پاساژها دیده شود. اما نمای اداری این هدف را دنبال نمی کند. در واقع در ابتدای امر نمای اداری همانند نمای معمولی ساختمان است. با این تفاوت که محتوی داخلی ساختمان ها فرق می کند. اما پس چرا بحثی تحت عنوان نمای اداری مطرح شده است؟ در این مقاله قرار است به آن بپردازیم.

نمای اداری ساده و شیک

در عنوان این مقاله ذکر شد که نمای اداری مانند یک کت و شلوار به تن اداره می باشد. درواقع اداره جایی رسمی است و همانطور که کارمندان و ارباب رجوع آن تحت این جای رسمی پوششی رسمی دارند، ساختمان و نمای آن نیز مستلزم همین پوشش می باشد. اما یک نمای خانگی می تواند هر طور که بخواهد باشد. خشک و رسمی یا گرم و صمیمی. از این رو بین نمای خانگی و نمای اداری تفاوت ایجاد می شود.

اما این بحث که باید نما در اداره رسمی باشد نباید ما را به اشتباه بیندازد و صاحبان اداره را به داشتن نمایی ساده و بدون طراحی راضی کند. به دو دلیل. اول این که نمای اداری هرچه شیک تر اما متین تر باشد آن اداره ارج و قرب بالاتری دارد. دلیل دوم اینکه همانطور که قبلا گفته شد. نمای ساختمان تاثیر مستقیم در فضای شهری دارد. در واقع سازنده فضای شهری است. در این حالت باید طراحی شیک برای نمای قائل شد تا علاوه بر تامین دلیل اول، به زیبایی شهری نیز کمک کرده باشد یا حداقل از زیبایی آن نکاهد.

در صورت تمایل می توانید از صفحات :

تابلو اداریتابلو راهنما و تابلو چنلیوم دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس