انواع تابلو کامپوزیت و مزایای استفاده از آن

ورقه های کامپوزیت اولین بار توسط کشور آلمان ابداع شد.ورقهای کامپوزیت می تواند در تابلو شرکت یا تابلو مغازه استفاده شوند. پس از آن این ورقه ها برای ساخت تابلو مورد استفاده قرار گرفتند. تابلو کامپوزیت به دلیل داشتن نمایی زیبا، امروزه بسیار از محبوبیت برخوردار است. زمانی که نامی از تابلو تبلیغاتی به میان می آید، تابلو سازان و کسانی که به ساخت تابلو آشنا هستند، ورقه های کامپوزیت را به خاطر می آورند.

ورقه های کامپوزیت از لایه های متعددی ساخته می شوند و به معنای مخلوط مرکبی هستند. لایه هایی که ورقه های کامپوزیت با آن ساخته می شوند، دو ورق آلومینیوم ویکی ورقه ی میانی از پلی اتیلن هستند. ورقه های کامپوزیت را هم در نمای ساختمانی و هم برای ساخت تابلو کامپوزیت استفاده می کنند.

تابلو کامپوزیت را می توانیم یکی از تابلو های مدرن در عصر حاضر به شمار آوریم. بر روی این ورقه های کامپوزیت با انواع حروف برجسته تابلو هایی خاص و زیبا طراحی می شود. این تابلو ها را می تواند در مکان های خاصی مورد استفاده قرار داد.

تابلو های بزرگی که با حروف برجسته در تابلو سازی ساخته وربر سر در مغازه ها و شرکت ها نصب می شوند، از جمله تابلو کامپوزیت می باشند. در اصل این تابلو ها فقط بر روی ورقه های کامپوزیت نصب می شوند اما جنس حروف برجسته ای که بر روی این تابلو ها قرار می گیرد از کامپوزیت نمی باشد میتوان انواع حروف چلنیوم را بر روی کامپوزیت نصب کرد..

همچنین میتوان از ورق کامپوزیت به عنوان نمای تابلو ال ای دی ثابت استفاده کرد.

تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت چیست 

تابلو های کامپوزیت نمونه ای از تابلو های تبلیغاتی هستند که از ورق یا پوشش کامپوزیت، روکش های مخصوص، آهن آلات و اتصالات تشکیل شده اند. تابلو کامپوزیت ها بسیار سبک و بادوام هستند. این تابلو ها در رنگ های مختلفی قابلیت طراحی دارند. 

تابلوهایی که با ورقه های کامپوزیت ساخته می شوند، در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم هستند و نور خورشید باعث کدر و مات شدن ان نمی شود. از آنجایی که این ورقه های به راحتی شکل و فرم می گیرند، بسیار از محبوبیت برخوردار بوده و در تابلو سازی استفاده می شوند.

تابلو کامپوزیت ها ضد زنگ هستند، عایق حرارتی بوده و در برابر حریق مقاوم می باشند. به راحتی می توان این تابلو ها را مورد شستشو قرار داد. ورقه های کامپوزیت در برابر آلودگی و گرد و غبار کثیف نمی شوند و همیشه براق و زیبا هستند. 

تابلو های تبلیغاتی که بر روی ورقه های کامپوزیت اجرا می شود بسته به بودجه و هزینه ای که سفارش دهنده در نظر دارد متفاوت است. این که از چه جنس مواد اولیه استفاده کنید و یا چه طراحی به کار ببرید، در قیمت تابلو کامپوزیت شما موثر خواهد بود.

حروفی که بر روی ورقه های کامپوزیت به کار میروند از جنس پلاستیک، فلزی، استیل، چلنیوم و .. می باشند. طراحی های تابلو کامپوزیت ساده است و در برخی موارد با چند رنگ ترکیب می شوند. 

تابلو کامپوزیت

مزایای کامپوزیت و استفاده ازا ن برای تابلو ها

کامپوزیت ها دارای تنوع بسیاری هستند. زمانی که شما اقدام به ساخت تابلو کامپوزیت می نمایید، می تواند بر حسب محل مورد نظرتان بهترین تابلو را طراحی و نصب نمایید. از طرفی دیگر تابلو هایی که بر روی ورقه های کامپوزیت طراحی و نصب می شوند به سرعت آماده می شوند.

نیازی به صرف زمان طولانی نیست، حساسیت کمتری نسبت به ساخت تابلو های تبلیغاتی دیگر دارند. این تابلو ها بسیار با دوام بوده و به دلیل جلوه ی خاص و زیبایی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. تابلو های کامپوزیت را می توانید در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید.

زیرا این تابلو ها نه در برابر اشعه های خورشید و نه در برابر باران و گرد و غبار، کدر و مات نمی شوند. تابلو کامپوزیت ها از ورقه های ارزانی تولید شده و از این رو هزینه ی کمتری را در بر خواهند داشت. اگر به دنبال این هستید که تابلو ی زیبا و در عین حال مقرون به صرفه ای داشته باشید، می توانید از تابلو کامپوزیت استفاده نمایید.

البته کامپوزیت ها به دلیل سبک بودن و با دوام بودنشان در نمای ساختمان هم مورد استفاده قرار می گیرد. اما می توانند در صنعت تابلو سازی نیز جلوه ی زیبایی داشته باشند. 

نمونه تابلو جدید تابلو سازی دیبا

عوامل موثر در کیفیت و دوام کامپوزیت

هر تابلویی که توسط تابلوسازان طراحی و اجرا می شود، باید دارای دوام و کیفیت کافی باشد. هیچ شرکت یا مغازه داری برای این که بتواند از تابلو تبلیغاتی استفاده نماید، به دنبال صرف هزینه ی هنگفت نیست. اما از طرفی اگر تابلو تبلیغاتی شما از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، مجبور هستید هر ساله تابلویی جدید بسازید.

یک تابلو کامپوزیت می تواند تا سالهای بسیاری برای شما به عنوان تابلو تبلیغاتی عمل نماید. درست است که ساخت تابلو های کامپوزیت ارزان و سریع هستند اما این مسئله دلیل برا این نیست که هر ساله شما اقدام به صرف هزینه ای برای ساخت تابلو نمایید. 

بهتر است تابلو کامپوزیت شما دارای آلومینیومی ضخیم باشد، یا این که از رنگ هایی برای طراحی تابلو استفاده کنید که کیفیت بالایی داشته باشند. اگر تابلو های شما دارای روکش نانو باشند بسیار در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم خواهند بود. 

تابلو ها در زمانی که ساخته می شوند باید دارای کیفیت باشند. پس از آن در زمان نصب نیز باید بسیار حساس و دقیق نصب شوند. اگر نصب تابلو به درستی انجام نشود مسلما می تواند مشکلات فراوانی به بار آورد. مخصوصا تابلو کامپوزیت هایی که در ارتفاعات بلند و در سر در شرکت ها نصب می شوند.

برند های تولید کننده ورقه های کامپوزیت کیفیت های مختلفی دارند. مثلا کامپوزیت هایی که توسط کشور آلمان تولید می شوند با کامپوزیت های چینی مسلما در کیفیت متفاوت هستند. پس اگر قصد دارید تابلو با کیفیت و با دوامی داشته باشید باید حتما از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنید.

انواع تابلو کامپوزیت های مورد استفاده

تابلو های کامپوزیت را در انواع مختلفی طراحی و اجرا می کنند. بیشتر حروفی که بر روی تابلو کامپوزیت ها استفاده میشود از جنس استیل، حروف فلزی، نئون های پلاستیکی، تابلو هایی با حروف رینگی و… می باشند. 

هر یکی از این حروف برجسته که بر روی تابلو های کامپوزیت طراحی و اجرا می شوند دارای مزایای خاصی هستند. مثلا برخی از این حروف قابلیت فرم دهی دارند. برخی سبک و بادوام هستند. برخی در برابر شرایط محیطی مختلف مقاومت بیشتری دارند و… . 

این حروف را می توان بر حسب رنگ و چیدمان بر روی تابلو های کامپوزیت تغییر داد. پس این که از طراحی و رنگ پردازی خاصی برای تابلو استفاده نمایید، می تواند تابلو کامپوزیت شما را جذاب تر و زیباتر نماید.

برندهای کامپوزیت در ایران

در کشور ایران نیز برند های مختلفی از کامپوزیت وجود دارد که هر یک دارای کیفیت و دوام متفاوتی هستند. برخی از این کامپوزیت ها که در کشور ما وجود دارد محصول برند های معروف جهان می باشند. برند هایی همچون الکومکس کشور کره، آلوباند کشور آلمان، رینبوند کشور فرانسه، آلپولیک کشور ژاپن، آلوتایل کشور چین، آلومنت کشور آمریکا و… در ایران وجود دارند.

هر یک از این برند ها ویژگی و کیفیت متفاوتی با دیگری داشته و می توانند در دوام تابلو کامپوزیت شما تاثیر گذار باشند. شرکت تابلو سازی دیبا در زمینه طراحی و ساخت از باکیفیت ترین و با دوام ترین ورقه های کامپوزیت استفاده می کند. به همین دلیل تابلو های ساخته شده توسط شرکت دیبا حتی در محدوده بین المللی نیز طرفدارانی یافته است.

تابلو مغازه شیک

تابلو چلنیوم کامپوزیت

یکی از رایج ترین تابلوهایی که با ورقه های کامپوزیت ساخته می شوند، تابلو چلنیوم کامپوزیت است. چلنیوم ورقه هایی هستند که بر روی آنها طراحی صورت می گیرد. پس از آن توسط دستگاه های برش لیزری طرح های خاص را بر روی چلنیوم لیزر می کنند. 

ورقه های چلنیوم پس از رنگ آمیزی بر روی کامپوزیت نصب می شوند. بسته محل مورد نظر و سلیقه شخص سفارش دهنده، درون این چلنیوم ها را توسط لامپ های مخصوص نورپردازی می کنند. تابلو کامپوزیت های چلنیوم را می توانیم به عنوان سبک ترین و با دوام ترین تابلو های دنیا به شمار اوریم.

معمولا از این تابلو ها بر سردر شرکت ها و ساختمان های بلند نصب می کنند. زیرا سبک بوده و در برابر نور خورشید و گرد و غبار مقاوم هستند. حروف برجسته ی چلنیوم از متریال هایی چون پلکسی گلاس، اس ام دی بلوکی، نوعی آلومینیوم پی وی سی و چلنیوم ساخته می شوند. 

این حروف برجسته تابلو چلنیوم کامپوزیت، بین 7 تا 11 سانتی متر برجستگی دارند. حتما بر سر در بانک ها تابلو های چلنیوم کامپوزیت را مشاهده نموده اید. این تابلو ها به هیچ عنوان کثیف نمی شوند. به همین دلیل می توانند زمان بسیار زیادی در محیط قرار گیرند. 

سایر جایگزین ها برای کامپوزیت در تابلو سازی

تابلو سازها برای جایگزینی کامپوزیت از ترموود، ورقه های پی وی سی و… استفاده می کنند. تابلو هایی که بر روی ترموود نصب می شوند نیز جذابیت های خاص خود را دارند. ترموود یک نوع چوب می باشد که به نوعی ایرادات چوب طبیعی را ندارد. 

تابلو کامپوزیت ها بسیار آسان نصب می شوند ولی تابلو های جایگزین کامپوزیت همچون تابلو های ترموود و پی وی سی نحوه ی طراحی و نصب حساس تری دارند. ورق های پی وی سی پلاستیکی هستند و انعطاف پذیر بوده، از این رو به راحتی می توان تابلو های حرفه و زیبا توسط آنها بدست آورد.

 

طراحی ویژه و خاص تابلو کامپوزیت مغازه
ظراحی اختصاصی تابلوی کامپوزیت
طراحی اختصاصی تابلوی مغازه پاسداران
سفارش اینترنتی تابلو پذیرش بیمارستان
طراحی و تولید تابلو شیرینی فروشی تیک و تیک کامپوزیت و حروف برجسته استیل
تابلو مشاورین املاک