تابلو پشت بام المان تبلیغاتی بسیار بزرگ و تاثیر گذار

تابلو تبلیغاتی به تعداد بسیاردر سراسر دنیا ساخته و طراحی می شوند. اما به صراحت می توانیم بگوییم تابلو پشت بام یکی از بهترین و تاثیر گذارترین تابلوهای تبلیغاتی در تابلو سازی می باشند. حتما از خود میپرسید چرا؟ مگر تابلو های تبلیغاتی و نصب آنها می تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد؟

باید بگوییم بدون شک این موارد تاثیر گذار خواهد بود. تابلو پشت بام همیشه در ابعاد بزرگی تولید و ساخته می شوند. این تابلو ها به گونه ای طراحی شده اند که از مسافت های طولانی نیز جلب توجه می کنند. از این رو از هر مکانی شما قادر هستید تابلو های بزرگ پشت بامی را مشاهده نمایید.

این تابلو ها می توانند تابلو شرکتتابلو اداری یا تابلو مغازه باشند.

 

تابلو بزرگ گشت بام تابلو پشت بام تابلو سازی دیبا
سفارش اینترنتی تابلو لبه پشت بام

تابلو های پشت بامی معمولا به دلیل ابعاد بزرگی که دارند در مرتفع ترین نقاط نصب می شوند. باید به گونه ای باشند که افراد قادر به دیدن و خواندن این تابلو ها از زاویه ها و مسافت های مختلف باشند. تابلو پشت بام هایی که بر روی ساختمان های بیمارستانی یا شرکتهای بزرگ نصب شده اند را مشاهده نموده اید؟

طراحی و اجرای این تابلو ها به گونه ای است که از طولانی ترین مسافت ها قابل دیدن هستند. حتی برخی از تابلو سازها برای این که تابلو پشت بام ها در شب دید خوبی داشته باشند، نورپردازی های زیبایی را برای آنها اجرا می کنند.

اجرای تابلو عمودی نمای ساختمان
تابلو بزرگ گشت بام تابلو پشت بام تابلو سازی دیبا

جنس و مواد اولیه استفاده شده برای ساخت تابلو پشت بام

تابلوهایی که بر روی پشت بام ها نصب می شوند باید از ایمنی و امنیت بالایی برخوردار باشند. این تابلو ها از نظر ارتفاعی در بلندترین مکان ها نصب می شوند. از این رو برای نگهداری سازه های تابلو پشت بام، از پروفیل های آهنی سنگین استفاده می شود.

این مسئله را به یاد داشته باشید که برای طراحی و اجرای تابلو های پشت بامی باید سازه های محاسبه شده با دقت انجام شود. پس سفارش این نوع تابلو ها به کارگاه های کوچک که از مهارت و تجربه ی کافی برخوردار نیستند، می تواند ریسک بزرگی باشد.

یک تابلو ساز ماهر و حرفه ای برای ساخت و اجرای این تابلو پشت بام ها لازم است. اگر این تابلو ها به درستی و با ایمنی بالا نصب نشوند می تواند خطرات جبران ناپذیری به بار آورد.

معمولا برای ساخت این نوع از تابلو ها از زمینه ی اصلی به جنس کامپوزیت، چوب پلاست و یا ترموود استفاده می کنند. زیرا این جنس ورقه ها سبک بوده و هر نوع حروف برجسته ای بر روی آنها به زیبایی قرار می گیرد.

حروف برجسته ای که برای تابلو پشت بام استفاده می شود اصولا از جنس چلنیوم، استیل، پلکسی و .. می باشند. برای نورپردازی این حروف برجسته می توان اقدام نمود. زیرا تاریکی شب برخی از تابلو ها را ناخوانا نموده و لازم است برای جلب توجه بیشتر و بهتر، نورپردازی بر روی آنها انجام شود.

برای آشنایی با اجزای تابلو در تابلو سازی

صفحه نحوه محاسبه قیمت در تابلو سازی

را مشاهده فرمایید.

نحوه محاسبه قیمت
نحوه محاسبه قیمت تابلو حروف برجسته
تابلو بزرگ گشت بام تابلو پشت بام تابلو سازی دیبا

 

محل های قرار گیری تابلو های پشت بامی

شهرداری های هر منطقه ای برای نصب تابلو های پشت بامی مقررات ویژه ای قرار داده اند. این که تابلو پشت بام باید دارای چه ابعادی باشد و به چه صورت نصب شود. پس تابلو سازها باید تمام این مقررات را در زمان ساخت تابلو های پشت بامی رعایت نموده و سپس اقدام به نصب آن نمایند.

تابلو بزرگ گشت بام تابلو پشت بام تابلو سازی دیبا
تابلو لبه پشت بام املاک آسایش

برخی از این قوانین عبارتند از: نصب تابلو های بزرگ بر روی درختان ممنوع است. درست است که تابلو پشت بام ها را می توان بر فراز هر بلندی نصب نمود، اما نصب این تابلو ها بر بلندای درختان ممنوع است. 

استفاده و نصب تابلو های عمود بر ساختمان و یا معابر عمومی ممنوع است. پس نمی توان تابلو های پشت بامی را به صورت عمود، بر بلندای ساختمانی نصب و اجرا نمود. این تابلو پشت بام ها بسیار حساس بوده و

باید برای نصب و طراحی آن از افراد متخصص در زمینه ی تابلو سازی استفاده نمود.

ممکن است به این موضوعات علاقه مند باشید:

تابلو سازی – تابلو چلنیومتابلو اداری – تابلو مجتمع تجاری – تابلو راهنما

 

نمونه تابلو های جدید را ببینید.
call to tablo diba