تابلو رینگی لبه های کلاسیک استیل و سطح نورانی

حتما با تابلو حروف برجسته های بسیاری روبه رو شده اید. تابلو هایی با طراحی های زیبا که مناسب با هر مکانی در تابلو سازی ساخته شده اند. تابلو رینگی حروف برجسته نیز یکی از این نمونه تابلو های تبلیغاتی زیبا می باشد. تابلو هایی با ویژگی های خاص که علاوه بر روش ساختی آسان، زیبایی و جذابیت خاصی نیز دارند.

تابلو های تبلیغاتی متنوعی در دنیا ساخته می شود که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد. تابلو هایی با حروف برجسته ی چلنیوم، حروف برجسته ی استیل، حروف برجسته ی پلاستیکی و… . 

معمولا برای ساخت تابلو رینگی از حروف برجسته ی استیل استفاده می شود. البته برخی از این تابلو ها نیز وجود دارند که از جنس پلکسی گلاس ساخته شده اند. اما نکته ی جالبی که در ساخت این تابلو ها به چشم می خورد زیبایی و طراحی خاص آنها می باشد.

تابلو رینگی های استیل به دلیل داشتن ورقه های طلایی و نقره ای بیشتر برای محیط هایی مناسب هستند که نور دهی فضا کم باشد. زیرا این تابلو ها در حالت کلی درخشندگی و شفافیت زیادی از خود ساطع می کنند. پس در محیط های کم نور به راحتی دیده می شوند و زیبا هستند.

تابلو سازی رینگی

انواع تابلو حروف برجسته ی رینگی 

تابلو رینگی حروف برجسته را صرفا با دو ورقه ی استیل و پلکسی گلاس طراحی و می سازند. از این رو نمی توانیم بگوییم نمونه های دیگری نیز برای آنها وجود دارد. البته برخی تابلو های رینگی وجود دارند که دور حروف با استیل ساخته شده است و درون آنها با ورقه های پلکسی گلاس

اما این مسئله نیز از جذابیت تابلو های تبلیغاتی رینگی ذره ای کم نمی کند. حال به چند نمونه از تابلو های رینگی حروف برجسته اشاره می کنیم که از این ورقه ها ساخته می شوند.

تابلوهای تبلیغاتی پلکسی گلاس با رینگ استیل، تابلو های استیل با رینگ پلکسی گلاس، تابلوهای تبلیغاتی پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و تابلو رینگی استیل با رینگ استیل.

هر کدام از این تابلو ها زیبایی های خاص خود را دارند و به روش ها مختلفی در جذب مشتری تاثیر گذار هستند. 

تابلو شرکتی

نحوه ی طراحی و ساخت تابلو رینگی

همه ی مراحل طراحی و ساخت تابلو های رینگی همچون دیگر تابلو ها می باشد. تنها تفاوتی که ساخت تابلو های تبلیغاتی با یکدیگر دارند، در نوع جنس و مواد اولیه به کار رفته، در این تابلو ها می باشد. این که از چه حروفی برای تابلو رینگی استفاده شود، یا این که جنس رویه و لبه های حروف از چه ورقه ای باشد، یا چه نوع لامپ هایی در این تابلو ها بکار رود و… . 

برای ساخت تابلو حروف برجسته ی رینگی باید چند مرحله را به ترتیب پشت سر بگذاریم. 

مرحله ی اول: بررسی نمودن محل نصب تابلو رینگی و اندازه گیری محل مناسب

مرحله ی دوم: طراحی تابلو حروف برجسته توسط نرم افزارهای خاصی همچون اتوکد، کرل، تری دی مکس و.. . 

مرحله ی سوم: حروف برجسته ای که در مرحله ی دوم طراحی شده اند، در مرحله ی سوم توسط دستگاه برش لیزری، بر روی ورقه های استیل و یا پلکسی گلاس برش زده می شوند. 

مرحله ی چهارم: در این مرحله برای ساخت تابلو رینگی باید با دقت کامل حروف برجسته بر روی رول های استیل و پلکسی گلاس برش داده شوند. این کار باید توسط تابلوسازهای با تجربه صورت گیرد. زیرا مرحله ای به شدت حساس می باشد.

مرحله ی پنجم: در این مرحله باید زیر ساخت های تابلو رینگی انتخاب شود. معمولا از ورقه های pvc یا کامپوزیت برای زیر سازی تابلو ها استفاده می شود.

مرحله ی ششم: در این مرحله به انتهای مراحل ساخت و نصب تابلو های رینگی می رسیم. این مرحله بلوک های SMD نصب می شوند و سپس تابلو در محل مناسب خود قرار می گیرد. 

اگر یکی از این مراحل به درستی انجام نشود، هم مشتری و هم شرکت تابلو ساز ضرر زیادی خواهد نمود. پس انجام دادن تک تک مراحل باید با دقت زیادی صورت پذیرد.