تابلو روان LED معرفی، مزایا، معایب و قیمت

تابلو های تبلیغاتی با طرح های بسیاری در خیابان ها و محیط های اجتماعی نصب می شوند. اما برخی از تابلو ها بسیار مورد توجه هستند. تابلو روان ها یکی از این تابلو های جذابی می باشد که در هر گوشه و کنار خیابان های بزرگ می توانید شاهد آنها باشید.

تابلو روان به اسامی مختلفی شناخته می شوند. نمایشگرهای الکترونیکی، تابلو های دیجیتالی، تابلو ال ای دی، تابلو متحرک، تابلو الکترونیکی و… معمولا از این تابلو ها برای تبلیغات و اطلاع رسانی استفاده می کنند.  زیبایی این تابلو ها را به هیچ عنوان نمی توانیم با تابلو های چلنیوم حروف برجسته، تابلو های جذاب و خاص الماسی، تابلو های منحصر به فرد کهکشانی و… مقایسه کنیم. 

در تابلو سازی می توان با استفاده از تابلو روان تابلو شرکتتابلو مغازه یا تابلو راهنما ساخت.

تابلو روان در دکوراسیون داخلی

تابلو های تبلیغاتی معمولا برای هر مکانی مورد استفاده قرار می گیرند. اما تابلو روان برای هر مکانی استفاده نمی شود. تابلو های روان از مجموعه ای از دیود های نورانی که در کنار هم قرار گرفته اند تشکیل می شوند. همه ی این دیود ها بر روی یک صفحه ی ماتریسی قرار می گیرند و جذابیت فوق العاده به تابلو میدهند. 

در اولین نگاه وقتی نوشته های روی تابلو روان را مشاهده می کنید. احساس می کنید تصاویر و نوشته ها به صورت برنامه های رایانه ای نوشته و طراحی شده اند. همین مسئله باعث جذابیت بیشتر این تابلو ها می شود. بارزترین مشخصه ی این تابلو ها جذابیت آنها در افزایش رونق کسب و کار می باشد. 

همه می دانیم که تابلو های تبلیغاتی به عنوان بهترین روش برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند. اما برخی نمونه تابلو ها هستند که نسبت به دیگر تابلو از جاذبه ی بیشتری برخوردار هستند. تابلو روان را می توانیم نمونه ای از این تابلو ها به شمار اوریم.

در بیشتر مواقع تابلو روان ها به جای تابلو ها ی قدیمی، بنر ها، تابلو های نئون، تابلو های فلکسی و.. مورد استفاده قرار می گیرند. 

تابلو روان

انواع تابلو روان ها و نحوه ی ساخت این تابلو ها

تابلو های روان در انواع مختلفی تولید می شوند. هر یک از این تابلو ها دارای کاربرد متفاوتی هستند. می توانیم این تابلوها را به ماژول ال ای دی، تابلو ال ای دی روان، تابلو ال ای دی ثابت، تابلو ای ای دی سه رنگ و هفت رنگ، تابلو ال ای دی تمام رنگی و… دسته بندی نماییم.

تابلو روان ماژول ال ای دی: 

این تابلو های بلوک های آماده ای از نمایشگر هستند. تابلو های ماژول ال ای دی که توسط بهترین طراحان و تابلو سازان ساخته می شنود پروسه ی مختلفی دارند. این تابلو ها با کنار هم چیده شدن بلوک های آماده بر روی قاب، باعث به وجود آمدن صفحه ی نمایش تابلو روان می شوند. 

معمولا برای استفاده از قاب و کابینت این تابلو ها از باکس هایی از جنس فلز و یا کامپوزیت و… استفاده می کنند. درون این باکس ها را ماژول های ال ای دی به صورت پیچیده در کنار هم و درون قاب پر می کنند. برای استفاده از قاب تابلو روان باید همیشه این نکات را در نظر داشته باشید که قاب های باید ضد آب باشند.

از طرف دیگر این تابلو ها نیز باید دقیقا مطابق با استانداردهای جهانی تولید و طراحی شوند. البته تابلو های روان نسبت به دیگر تابلو ها نصبی آسان تر دارند. این تابلو ها به جریان انرژی مصرفی نیاز دارند. برای تابلو روان نمی توان از لامپ های نورپردازی استفاده نمود.

اکر تابلو های روان پاور تامین کننده ی انرژی با ولتاژ 5 دارند. هر چه تعداد ماژول های استفاده شده در این تابلوها بیشتر باشد، قدرت جریان دهی به پاور ها نیز بیشتر خواهد شد. به همین دلیل تابلو سازها برای ساخت تابلو روان ها معمولا تعداد ماژول های زیادی را مورد استفاده قرار می دهند.

در تابلو های روان ماژور شما با کنترلر یا مادربرد نیز برخورد دارید. این مادربرد در اصل وظیفه ی فرماندهی نمایشگر تابلو را برعهده دارد. مادربرد های مورد استفاده بر روی تابلو روان ها در انواع مختلفی موجود هستند و مورد استفاده ی تابلو سازها قرار می گیرند.

تابلو روان دکوراتیو تابلوسازی دیبا

تابلو های روان ال ای دی ثابت:

نوع دیگری از تابلو های روان تابلو های ال ای دی ثابت هستند. این تابلو ها را می توانیم به عنوان نمونه ی عالی، به جای تابلو های نئون مورد استفاده قرار دهیم. تابلو هایی که دارای ال ای دی ثابت هستند نسبت به دیگر تابلو ها برق کمتری مصرف می کنند.

میتوانید صفحه مربوط به تابلو ال ای دی ثابت را مطالعه فرمایید.

تابلو روان با ال ای دی ثابت، کم خطر هستند و شکنندگی کمتری نیز دارند. این تابلو ها را می توانیم جزو تابلوهای با دوام به شمار آوریم. زیرا طول عمر بالایی دارند. از ظرفی دیگر تابلو های ثابت باعث آسیب به چشم نمی شوند و هر چه قدر به این تابلو ها خیره شوید باز هم چشم شما خسته و یا اذیت نمی شود. 

مشخصه ی بارز دیگری که می توانیم برای تابلو روان با ال ای دی ثابت بیان کنیم، ضدآب بودن آنها می باشد. تابلو هایی که می تواند در هر محیطی نصب نمود و به راحتی با اطمینان خاطر از آنها استفاده نمود. معمولا کسانی که سفارش ساخت تابلو روان ثابت می دهند، از میزان نوردهی ان چندان اطلاعاتی ندارد. استفاده از این تابلو ها با  امکان تنظیم نور دهی، بسیار مورد توجه ی افراد قرار گرفته است. 

تابلو روان ال ای دی

تابلو ال ای دی روان: 

این دسته از تابلو ها انواع مختلفی دارند و متحرک هستند. حتما در خیابان با تابلو روان هایی روبرو شده اید که حروف آنها در حال حرکت هستند. این تابلو ها را تابلو ال ای دی روان می نامند. به راحتی می توان این تابلو ها را با طراحی ها، انیمیشن ها، افکت ها و… جذاب نمود. 

این تابلو ها به همین دلیل و خاصیت ویژه ای که دارند، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و گوشه و کنار می توانید آنها را مشاهده نمایید. تابلو های ال ای دی روان خود به سه دسته ی مختلف تقسیم می شوند. 

تابلو ال ای دی روان تک رنگ:

تابلو های ال ای دی روان تک رنگ خود نوعی از تابلو های ال ای دی روان می باشند. در این تابلو ها اصولا تک رنگ استفاده می شود. تمام حروف، افکت ها، انیمیشن ها و… که در تابلو روان تک رنگ استفاده می شود، با یک رنگ نمایش داده می شوند. 

به همین دلیل این تابلو ها را تابلوهای تک رنگ می نامند. مثلا اگر تابلو روان شما به رنگ سبز طراحی شده باشد، تمام نوشته های آن نیز به رنگ سبز نمایش داده خواهد شد. شاید این تابلوها کمی برای چشم بیننده تکراری شوند، اما از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

تابلو ال ای دی چند رنگ:

برخی تابلو روان های ال ای دی با رنگ های متنوعی ساخته و نصب می شوند. این تابلو ها نسبت به تابلو های ال ای دی تک رنگ، از جذابیت بالاتری برخوردار می باشند. در استفاده از این تابلو های ال ای دی می توانید از چند رنگ مختلف استفاده نمایید. تا حروف و افکت های شما با تنوع رنگی بالا در کنار هم قرار بگیرند.

حتما با تابلو روان های مختلفی در خیابان ها روبرو شده اید که به رنگ های سبز، آبی، قرمز و… نمایش داده می شوند. تابلوهایی که نوشته های اولیه به رنگ قرمز، نوشته های دوم به رنگ آبی، نوشته های سوم و چهارم و… نیز به همین ترتیب با رنگ های مختلف دیگر، نمایش داده می شنود.

این تابلو ها در میان مردم محبوبیت بیشتری دارند. از این رو بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. تابلو ساز های حرفه ای معمولا برای این که خلاقیت بیشتری برای تابلو روان ها استفاده کنند، از این تنوع رنگی استفاده می کنند. 

تابلو روان هوشمند

تابلو الی ای دی فول کالر:

نوع دیگری از تابلو روان که به عنوان تابلو های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند، تابلو های ال ای دی فول کالر می باشند. این تابلو ها به عنوان کاملترین و جدیدترین تابلو ها به شمار می روند. اصولا از تابلوهای فول کالر به عنوان تلویزیون های شهری استفاده می کنند.

تصوراتی که در مورد تابلو روان در ذهن دارید، به صورت کامل در این تابلو ها نمایش داده می شود. این تابلو ها که معمولا در ابعاد بزرگی ساخته می شوند، برای تبلیغات، نمایش فیلم، عکس و تیزرها مورد استفاده قرار می گیرند. حتما در پارک ها با تابلو های بزرگی روبرو شده اید که تیزرهای تبلیغاتی را نمایش می دهند.

این تابلو های بزرگ جزو تابلو روان های ال ای دی می باشند. تابلوهای ال ای دی فول کالر تلویزیون های غول پیکر شهری هستند. در تمام دنیا از این تابلو ها استفاده می شوند. حتی تابلو روان های فول کالر را در برخی از شهرها، در محیط های بیابانی نیز مورد استفاده قرار می دهند. کشورهایی همچون برزیل، یا آفریقای جنوبی، از این نوع تابلوهای تبلیغاتی بسیار استفاده می کنند. 

تابلو روان های فول کالر به دلیل ابعاد بزرگی که دارند همچون تابلوهای پشت بامی، و بیلبورد ها برای تبلیغات بسیار موثر هستند. این تابلو ها خود به دودسته تقسیم می شوند.

تابلو فول کالر فضای باز و فول کالر فضای بسته. هر یکی از این تابلو ها طراحی و کاربرد متفاوتی دارند. تابلو روان هایی که در محیط های باز قرار می گیرند، باید حتما ضد آب و ضد ضربه باشند. از طرفی دیگر این تابلو ها به دلیل ماندن طولانی مدت در زیر نور خورشید باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند. 

تابلو روان هایی که در محیط های بسته نصب می شوند، معمولا از نورپردازی کمتری برخوردار هستند. به دلیل این که چشم با دیدن این تابلو ها اذیت نشوند. اما تابلو های محیط باز باید دارای نورپردازی بیشتری باشند. تا در محیط های باز تیزرهای تبلیغاتی به راحتی نمایش داده شوند.

تابلو روان هوشمند

مزایای استفاده از تابلو روان

تابلو های روان مزایای بسیاری دارند. از جمله مزایای این تابلو ها می توانیم به متحرک بودن این تابلو ها اشاره نماییم. متحرک بودن این تابلو ها باعث جذابیت بیشتر و جلب توجهی مشتری به تابلو روان می شوند. 

نکته ی جالب دیگری که این تابلو های تبلیغاتی دارند، تنوع رنگی آنها می باشد. روانشناسی رنگ ها در تبلیغات بسیار مورد اهمیت است. به همین دلیل تابلو روان که دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند، برای تبلیغات بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

تنوع رنگی آبی، سبز، قرمز، سفید و… باعث جذاب تر شدن تابلو های روان شده اند. تابلو های روان به دلیل استفاده از ماژول ها نیازی به استفاده از انرژی با ولتاژ بالا ندارند. 

عمر مفید تابلو روان ها بسیار زیاد است و برای تابلو های نصبی بر سر در مغازه ها مناسب می باشند. شما با استفاده از تابلو روان ها می توانید به نمایش ویدیو، متن های جذاب در رنگ های مختلف، تصاویر گرافیکی و… نیز بپردازید. 

این تابلو را به راحتی می توان تنظیم نور نمود و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. تابلو روان ها کلا ضد آب هستند و می توان در هر محیط بازی از این تابلو ها نصب و استفاده نمود.

نکته ی جذاب دیگری که این تابلو ها نصبه به تابلو های دیگر دارند، در تعویض اسان حافظه ی تابلو ال ای دی ها می باشد. پس با اطمینان کامل از تابلو روان ها سفارش داده و استفاده نمایید. 

 

هم اکنون به ما تماس بگیرید