بیلبورد تبلیغاتی شگفت انگیز چگونه ساخته می شود؟

شرکت تابلو سازی دیبا تولید کننده انواع بیلبورد تبلیغاتی است. ما در این صفحه قصد داریم شما را خصوصیات بیلبورد تبلیغاتی شگفت انگیز آشنا کنیم. تا انتهای صفحه با ما همراه باشید.

بیلبورد تبلیغاتی

 

جهت  مشاوره انتخاب تابلو  و  ثبت سفارش  هم اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

بیلبورد تبلیغاتی چیست ؟

بیلبورد تبلیغاتی یک سازه تبلیغاتی بزرگ بیرونی است که هدف اصلی از نصب آن تبلیغات یک برند، محصول، شرکت یا خدمات است. بیلبورد تبلیغاتی معمولا در مناطق پر رفت و آمد مثلا بزرگراه های درون شهری یا جاده های برون شهری شلوغ نصب می شود. بیلبورد ها تبلیغات گسترده ای را برای عبور کنندگان یا رانندگان به نمایش می گذارند. معمولا با شعار های طنز و دید مشخص در جایی از مرکز طراحی قرار می گیرند که به راحتی قابل دیدن باشند.

بزرگترین سایز های بیلبورد های تبلیغاتی معمولا در کنار بزرگراه های اصلی یا فرعی قرار می گیرند. برخلاف پوستر ها که معمولا در ابعاد کوچک تر و برای دید عابرین پیاده و رفت و آمد های کمتری مناسب است.

بیلبورد تبلیغاتی از کجا آمده است؟

تاریخچه این نوع آگهی ها را می توان از زمان مصر باستان مشاهده کرد، زمانی که مصریان تابلو هایی با چهار پایه و سر هرمی شکل را از یک تکه سنگ یکپارچه می ساختند، و جدا از جنبه های تزئینی در راس آن قوانین مهم کشور و برخی پیام های مذهبی مصر را می نوشتند و در مرکز دید عموم قرار می دادند.

اما رشد و نخستین قدم های بیلبورد تبلیغاتی از زمان اختراع دستگاه چاپ آغاز شد، و آنها آگهی های مورد نظر خود را به صورت دستی به دست عموم مردم می رساندند.

بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه

ترکیب بندی تبلیغات در بیلبورد

شکل تبلیغات در یک بیلبورد تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که در نگاه اول در ذهن بیننده بماند و چشمگیر باشد. توجه بیننده را به خود جلب کند و او را حتی بعد از رد کردن تابلو به فکر کردن راجع به تبلیغاتی که می بیند بیندازد.  بیلبورد تبلیغاتی باید به گونه ای طراحی شود که در یک لحظه قابل خواندن باشد چرا که معمولا در سرعت بالا آن ها را میبینند. در مجموع یک بیلبورد خوب به گونه ای است که کلمات کمی دارد، فونت خوانا و بزرگی دارد و تصویری خنده آور یا جذاب با طراحی چشمگیر و انتخاب رنگ های هوشمندانه در آن جای گرفته باشد.

تنوع انواع بیلبورد تبلیغاتی از لحاظ ساخت

بیلبورد های نقاشی شده

این بیلبورد ها معمولا در استودیو های بزرگ نقاشی و تولید می شوند، عکس بیلبورد روی کاغذ های سری چاپ شده و یک بیلبورد تبلیغاتی را تشکیل داده است. این تابلو های نقاشی شده بزرگ در لس آنجلس محبوب شدند، جایی که پر از ایده های طراحی و کسب و کار های خواهان تبلیغات است. اما در نهایت این مدل از بیلبورد ها جایی در دنیای تکنولوژی پیدا کردند و توسط نرم افزار های طراحی کشیده می شدند. اگرچه که بیلبورد های دست ساز همچنان در مکان های خاصی از لس آنجلس مورد استفاده قرار می گیرند که معمولا برای معرفی و تبلیغ یک فیلم جدید یا آلبوم جدید می باشند.

بیلبورد های دیجیتال

بیلبورد تبلیغاتی دیجیتال، بیلبورد های هستند که نوشته ها و متن های متحرکی را که از طریق نرم افزار ها و کامپیوتر طراحی شده، نشان می دهند. این بیلبورد ها قادر به نمایش همزمان چند عکس از یک تبلیغ یا شرکت و برند، و زمان بندی برای تبلیغات گسترده و مختلف در طول روز هستند.

بیلبورد های چند وجهی

بیلبورد تبلیغاتی را میتوان برای چند کار استفاده کرد، از آنجایی که ارتفاع اکثر بیلبورد ها بلند است، مکان مناسبی برای نصب یک آنتن یا کابل کشی های برق یا جای دادن چراغ و … روی سازه بیلبورد است.

بیلبورد های متحرک

تبلیغات بیرونی، مثل بیلبورد های متحرک بسیار تاثیر گذار هستند و نمی توان از آنها گذشت. بر خلاف یک بیلبورد تبلیغاتی معمولی، بیلبورد های متحرک می توانند مستقیما به طرف جمعیت هدف خود حرکت کنند. این تابلو ها را می توان به راحتی در جایی که عبور عابران پیاده زیاد است قرار داد، مثل فروشگاه ها، مراکز خرید، گردهمایی ها، فرودگاه ها و مراکز ورزشی.

بیلبورد های دیگر

 • بیلبوردهای سه وجهی متحرک
 • بیلبورد هایی که روی دوچرخه یا موتور نصب می شوند
 • بیلبورد های سه بعدی
بیلبورد تبلیغاتی در تابلو سازی دیبا

انواع بیلبورد تبلیغاتی از نظر محل نصب

 1. بیلبورد هایی که در مکان های بزرگ نصب می شوند و عمدتا مستطیل شکل  هستند. مثل بیلبورد تبلیغاتی بزرگراه ها .
 2. بیلبورد هایی که در پیاده رو ها نصب می شوند که به دلیل کمبود فضا معمولا به شکل عمودی هستند.
 3. تابلو بیلبورد هایی که در آسانسور ها و راهرو ها نصب می شوند.
 4. بیلبورد تبلیغاتی بزرگی که بر روی نمای ساختمان ها و برج های بلند مرتبه در شهر های شلوغ نصب می شوند.

رنگ در بیلبورد تبلیغاتی

ترکیب های رنگ ها و استفاده از تضاد رنگی امری بسیار مهم در یک بیلبورد تبلیغاتی است. گاهی شما می خواهید از رنگ های همان برند معروف استفاده کنید که به مراتب آسانتر است، اما گاهی نیاز به ترکیب بندی رنگ ها دارید، ما به شما توصیه میکنیم که از رنگ هایی متضاد استفاده کنید، چرا که توجه را بیشتر به خود جلب می کند، مثلا  استفاده از رنگ زرد و قرمز در کنار هم  در طراحی بیلبورد ترکیب خوبی است اما ترکیب زرد و مشکی توجه بیشتری را به خود جلب می کند. تفاوت رنگ متن ها و زمینه می تواند به خوانا بودن بیلبورد کمک کند. و بهتر است از رنگ های هم خانواده مثل نارنجی و قرمز و سبز و آبی در کنار هم استفاده نکنید.

به طور کلی انتخاب رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که اصلی ترین عاملی که باعث چشمگیر تر شدن تابلو تبلیغاتی شما می شود، طراحی هوشمندانه رنگ آن است.

رنگ در بیلبورد تبلیغاتی

اجزا تشکیل دهنده سازه در بیلبورد تبلیغاتی

یک بیلبورد تبلیغاتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که شامل :

 1.  فونداسیون: در زیر زمین قرار دارد و وظیفه نگهداری بار کل سازه را دارد.
 2.  پایه (سازه) : صفحه ی اصلی بیلبورد تبلیغاتی روی آن نصب می شود و جهت ارتفاع دادن به بیلبورد استفاده می شود.
 3.  صفحه نمایش آگهی: به قسمت پشتی بیلبورد یا همان نگهدارنده تبلیغات گفته می شود.
 4.  رویه تابلو: جهت نصب تبلیغات استفاده می شود و سطحی صاف و صیقلی دارد.
 5.  سیستم نور پردازی: شامل سیم کشی های برقی پروژکتور ها یا لامپ های مهتابی می باشد.
 6.  راهروها و نردبان های تعویض رویه
 7.  کلیپس و سپری : با کشیدن بنر روی بیلبورد باعث صاف نگه داشتن آن می شود.
 8. تبلیغات: این بخش همواره در حال تغییر است، و آگهی مشتریان که معمولا بنر، فلکسی یا استیکر است روی آن نصب می شود.

طراحی و ساخت سازه بیلبورد تبلیغاتی

از نظر طراحی سازه ای، در مرحله اول باید تحمل باد سازه را در مقابل باد آنالیز و طراحی کرد. معمولا یک بیلبورد تبلیغاتی باید برابر وزش باد هایی با سرعت چیزی حدود 110 کیلومتر در ساعت مقاومت داشته باشد، که این رقم در نواحی مختلف با آب و هوای مختلف متفاوت است. از عوامل دیگری که در طراحی سازه بیلبورد اهمیت دارد می توان به شکل آیرودینامیک تابلو، وزن المان های تبلیغاتی، ارتفاع تابلو، نحوه عملکرد تابلو به صورت کنسول یا تیر دو سر ساده و … اشاره کرد.

طراحی و ساخت سازه بیلبورد تبلیغاتی

طراحی و ساخت فونداسیون بیلبورد تبلیغاتی

برای ساخت یک بیلبورد تبلیغاتی نیاز به یک محوطه است که بتوان فونداسیون را در آن اجرا کرد. همچنین فونداسیون باید در مقابل وزش باد شدید از واژگونی سازی اصلی مقاومت کند.  اجرای فونداسیون طبق طرح اندازه گیری شده چند مرحله دارد که شامل موارد زیر است:

 1. گودبرداری
 2.  تمیزکاری ( صاف کردن کف گودال فونداسیون و چهار گوشه کردن آن)
 3.  اجرای لاشه چینی
 4.  اجرای پوشش بتن مگر بر روی لایه ها
 5.  اجرای پوشش پلاستیکی کف و دیواره ها
 6.  اجرای آرماتور بندی و نصب میلگرد ها
 7.  نصب و اجرای قالب بتن ریزی
 8. نصب صفحه ستون
 9.  اجرای عملیات بتن ریزی
 10.  نگهداری از بتن (آبیاری و …)
 11. باز کردن قالب