طراحی تابلو اداری

طراحی تابلو اداری از آراستگی تا انتقال پیام

طراحی تابلو اداری و نصب آن از مهم‌ترین مسائلی است که بعد از تاسیس شرکت باید نسبت به آن اقدام کنید. استفاده از تابلو اداری در محیط کاری و اداری بسیار ضروری است زیرا هویتی حرفه‌ای و قابل اطمینان از شما به مخاطب ارائه می‌دهد و باعث جذب هرچه بیشتر مشتریان می‌شود. تابلو اداری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا ضمن آراستگی و جذابیت، پیام‌های مورد نظرتان را هم به بهترین نحو به‌ مخاطب برساند؟ در مطالب مفید به این سوال پاسخ می‌دهیم، با ما همراه باشید.

انتقال پیام با طراحی تابلو اداری

یک تابلو اداری مناسب علاوه بر آراستگی و زیبایی باید پیام‌ها و اطلاعات را به‌شکلی کارآمد منتقل کند. شما با استفاده از تابلو اداری می‌توانید پیام‌های زیر را به مخاطب انتقال دهید:

1. هویت سازمانی

تابلو اداری باید نشان‌دهندۀ هویت سازمانی شما باشد در غیر این‌صورت برای مشتریان و مراجعان شما قابل شناسایی نخواهد بود. اولین چیزی که تابلو اداری منتقل می‌کند، هویت سازمانی شماست. برای این منظور باید در طراحی تابلو اداری از رنگ، فونت و الگوهای سازمانی که معرف شرکت و برند شما است استفاده کنید.

2. ارزش‌ها و هدف‌ها

در طراحی تابلو اداری می‌توانیم ارزش‌ها، هدف‌ها و پیام‌های سازمان را به کارکنان و بازدیدکنندگان منتقل کنیم. با نمایش اطلاعات مهم و اصول سازمان، می‌توانید ارزش‌ها و مقرراتی را که در سازمان اهمیت دارد معرفی کنید.

3. حس اعتماد

در توسعۀ کسب‌وکار نباید از اهمیت و لزوم ایجاد حس اعتماد در مشتریان غافل شوید. با نصب تابلو اداری می‌توانید حسی از اطمینان و اعتماد را به مراجعان و مشتریان خود ببخشید و با جذب آن‌ها سهم بیشتری از بازار رقابتی را در اختیار بگیرید.

انتقال ارزش‌های سازمان با طراحی تابلو اداری
انتقال ارزش‌های سازمان با طراحی تابلو اداری

4. اطلاعیه‌ها و اعلامیه‌ها

تابلو اداری می‌تواند به عنوان یک وسیله مؤثر ارتباطی میان شما و کارکنان یا مشتریان‌ عمل کند. با استفاده از تابلو می‌توانید اطلاعات مهم و ضروری را به کارکنان و مراجعه‌کنندگان ارائه دهید، از جمله تقویم کاری، برنامه‌ها، تغییرات ساعت کاری و موارد دیگر. این کمک می‌کند تا ارتباطات داخلی بهبود یابد و هماهنگی در کار تسهیل شود و ارباب رجوع هم راهنمایی‌های مفید و کاملی را دریافت کند.

5. مهارت و کارآمدی

تابلو اداری این پیام را که در شغلتان حرفه‌ای و کارآمد هستید به مخاطبان و کارمندان شما می‌رساند. با انتقال این پیام به کارکنان خود در آن‌ها ایجاد روحیه و انگیزه می‌کنید و تعهدشان به سازمان را بالاتر می‌برید.

اهمیت آراستگی در طراحی تابلو اداری

طراحی تابلو می‌تواند به شکل‌ها و سبک‌های مختلفی صورت بگیرد، اما به‌طور کلی تابلو اداری باید اطلاعات را به‌صورت واضح و قابل فهم به مخاطب ارائه کند.

شما ابتدا باید هدفتان را از طراحی تابلو اداری مشخص کنید و این‌که می‌خواهید چه چیزی را به‌ نمایش بگذارید یا چه پیامی را به مخاطب منتقل کنید. آیا هدف شما معرفی برند است یا بیان اهداف و ارزش‌‌های سازمان، یا اینکه می‌خواهید اطلاعیه‌های خاصی را به آگاهی عموم برسانید. طراحی تابلو باتوجه به هدف شما متفاوت است، بنابراین با تعیین هدف، می‌توانید طراحی مناسب را داشته باشید. همچنین باید تعیین کنید که تابلو در کجا قرار خواهد گرفت زیرا محل نصب تابلو در ابعاد و شکل تابلو موثر است.

نکات مهم در طراحی تابلو اداری
نکات مهم در طراحی تابلو اداری

طراحی تابلو اداری نباید پیچیده و غیرقابل فهم باشد و مخاطب باید بتواند به‌راحتی و بدون اینکه گیج بشود، تابلو را بخواند و پیامش را دریافت کند. باید از فونت‌های ساده و خوانا بر روی تابلو استفاده کنید و از فونت‌های تزئینی بپرهیزید. همچنین باید به ضخامت و اندازۀ حروف هم توجه داشته باشید زیرا فونت ریز، خیلی باریک یا خیلی ضخیم خواندن تابلو را برای بیننده دشوار می‌کند و نیز اگر از حروف بسیار درشت استفاده کنید ممکن است آراستگی تابلو از بین برود.

درعین‌حال که به سادگی تابلو توجه دارید باید آراستگی آن هم برایتان مهم باشد. تابلو اداری نباید درهم ریخته و شلوغ باشد. درصورتی که قصد دارید اطلاعات مختلفی را در تابلو نمایش دهید، باید آنها را به‌صورت منظم و سازمان ‌یافته در تابلو قرار دهید. استفاده از بخش‌بندی، جدول‌ها، نمودارها و نماگرها می‌تواند به خوانایی و درک بهتر اطلاعات کمک کند.

جمع‌بندی

طراحی تابلو اداری و نصب آن می‌تواند به تقویت هویت سازمانی و شناسایی برند سازمان کمک کند، ارزش‌ها و پیام‌های سازمان را منتقل کند، اعتماد و ارتباط را تقویت کند و فضای کاری حرفه‌ای و تجربۀ مثبتی را برای افراد فراهم آورد و درنهایت باعث افزایش رضایتمندی مشتریان و کارکنان ‌شود. با نصب تابلو در ورودی ساختمان یا در راهروی طبقات می‌توانید از مزیت تبلیغاتی و بازاریابی نیز بهره‌مند شوید.

برای طراحی تابلو اداری بهتر است از خدمات یک موسسۀ طراحی گرافیک حرفه‌ای استفاده کنید. آنها با توجه به نیازها و استانداردهای طراحی و اهداف و بودجۀ شما می‌توانند یک تابلوی منحصر‌به‌فرد و جذاب برایتان طراحی کنند.

چنانچه‌؛ قصد نصب تابلو اداری را دارید، می‌توانید از خدمات تابلو دیبا استفاده کنید. افزون‌براین اگر در این مورد مطلب بیشتری می‌دانید، می‌توانید در قسمت نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید و در پویایی این مبحث، به ما کمک کنید. پیشاپیش از همکاری‌تان سپاس‌گزاریم.

avery

دیدگاهتان را بنویسید

تماس