تابلو اسم ساختمان مسکونی: طراحی، مشاوره و سفارش

تابلو اسم ساختمان، عنصری فراتر از یک راهنمای شناسایی است. این المان، هویت و زیبایی ساختمان شما را به نمایش می‌گذارد و نقشی کلیدی در اولین برداشت مخاطبان از آن دارد. انتخاب تابلوی اسم مناسب، نیازمند دقت و توجه به فاکتورهای مختلفی است. در این مطلب، به بررسی ویژگی‌های اصلی تابلو اسم ساختمان، انواع مواد مورد استفاده در ساخت آن، تکنولوژی‌های نوین در طراحی و راهنمای انتخاب تابلوی اسم مناسب می‌پردازیم. برای مطالعه بیشتر به وبلاگ مطالب مفید تابلو دیبا مراجعه کنید.

لیست اسم ساختمان مسکونی

جهت مشاوره انتخاب تابلو و ثبت سفارش  هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

معمولا پس از اتمام مراحل ساخت نمای ساختمان و آغاز بهره برداری از ساختمان‌های مسکونی هیات مدیره ساختمان‌ها اقدام به نامگذاری ساختمان می‌نمایند. استفاده از نام تابلو ساختمان مسکونی در هویت بخشیدن به مجتمع تاثیر مهمی دارد.

انتخاب تابلوی مناسب برای درج نامه ساختمان مسکونی بر روی نمای ساختمان علاوه بر اینکه راهنمای مراجعه کنندگان برای پیدا کردن آدرس است. تاثیر مهمی در زیبایی و وجهه عمومی ساختمان دارد.

تابلو استیل طلایی با نور اسم ساختمان
تابلو پشت نور، تابلویی که می تواند در هر تابلویی دیده شود
تابلو اسم ساختمان نوپا واقع در خیابان فرشته تهران

تابلو اسم ساختمان مسکونی یکی از مهمترین تابلوهایی است که  میتواند راهنمای مراجعه کنندگان باشد. برای اینکه مراجعه کنندگان بتوانند به آسانی ساختمان را پیدا کنند لازم است هر یک از ساختمان ها دارای تابلوی خاصی باشند. تابلو اسم ساختمان مسکونی دارای مدل های متنوع ساخت و طرح و رنگ است که با سازگاری با نمای ساختمان جلوه بهتری به آن می‌دهد. برای سفارش تابلو اسم ساختمان، می توانید با کمک همکاران ما در تابلو سازی دیبا با انواع روشهای تابلو سازی ویژه اسم ساختمان آشنا شوید.

تناسب با محیط و نما، در دید بودن، اندازه کافی و  واضح بودن اسم ساختمان در نما یکی از مهمترین نکاتی است که اهمیت زیادی در انتخاب تابلو دارد. اگر مایل هستید یکی تابلوی زیبا برای مجتمع مسکونی خود را داشته باشید می توانید سفارش طراحی و ساخت تابلو ساختمان را به تابلو سازی دیبا  بسپارید.

تابلو اسم ساختمان

جهت  مشاوره انتخاب تابلو  و  ثبت سفارش  هم اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

دلایل استفاده از تابلو اسم ساختمان مسکونی چیست ؟

امروزه هر یک از ساختمان ها دارای نام منحصر بفرد هستند که باعث تمایز ساختمانها از دیگر مجتمع های محله یا منطقه میشوند. اگر برای ساختمان خود نامی انتخاب نکرده اید میتوانید از لیست اسم ساختمان مسکونی نام خود را انتخاب و همین حالا برای نامگذاری اقدام کنید. نام گذاری ساختمانها تنها برای شناسایی ساختمان، مورد استفاده قرار میگیرد بلکه به نوعی ساختمان را داری هویت خاص میکند.  تابلوهای نام  ساختمان در صورت انتخاب و اجرای صحیح میتواند باعث زیباتر کردن نمای بیرونی ساختمان هم می باشد.

پلاک ساختمان هم یکی از تابلوهایی است که در شناسایی بهتر ساختمان کمک میکند. تابلو اسم ساختمان مسکونی یکی از بهترین ابزارهایی است که باعث هویت بخشیدن و زیبایی ساختمان می شود.

برای سفارش تابلو اسم ساختمان میتوانید از راهنمایی همکاران ما در جانمایی و طراحی اسم ساختمان و انتخاب متریال متناسب با نیاز خود استفاده نمایید. همکاران ما میان مدل ها و طراحی های گوناگون تابلو، بر اساس ساختمان شما یکی از آنها را انتخاب و به شما پیشنهاد میدهند.

قیمت تابلو اسم ساختمان به نوع تابلو، ابعاد و نوع طراحی تابلو بستگی دارد. تابلو مجتمع مسکونی را در مدل های کلاسیک، مدرن، انتزاعی و … تولید می کنند. همچنین تابلوها میتوانند روی نمای ساختمان، جنب درب ورودی ساختمان و یا لابی نصب می شوند.

تابلو استیل مدرن اسم ساختمان معلم طفر
تابلو اسم ساختمان کلاسیک ولنجک
اسم ساختمان آمود اقدسیه

انواع تابلو های اسم ساختمان مسکونی یا مجتمع مسکونی

برای جانمایی تابلو های ساختمان مسکونی گزینه های مختلفی وجود دارد انواع تابلوهای ساختمان مسکونی به لحاظ محل استفاده به دسته زیر تقسیم می شوند.

 • تابلو سردرب ورودی مجتمع مسکونی
 • درج تابلو اسم ساختمان روی نمای ساختمان
 • تابلو های جنب درب ورودی ساختمان مسکونی
 •  تابلو های راهنمای مجتمع مسکونی – شماره واحد – شماره پارکینگ و معرفی مشاعات

تابلو اسم ساختمان شما باید خلاقانه باشد و تبلیغ مهمی برای برند شما باشد. این تابلو ها باید با شرکت و برند شما همخوانی داشته باشند و در جای مناسبی نصب شوند که بهترین دید را داشته باشد.

داشتن یک تابلو اسم ساختمان می تواند وجه ساختمان شما را عوض کند به همین ترتیب بازدید بیرونی ساختمان شما که افزایش پیدا کند، مراجعین تشویق می شوند که از داخل ساختمان هم دیدن کنند و تمامی محصولات یا خدماتی که شما در ساختمان خود ارائه می دهید توسط یک تابلو اسم ساختمان بازدید بیشتر و متقاضی بیشتری پیدا می کند.

حروف برجسته و سه بعدی، لوگو های برجسته، نورپردازی های حرفه ای و تابلو اسم ساختمان های گرافیکی و جذاب شرکت تابلو سازی دیبا، باعث می شود که شرکت، دفتر یا فروشگاه شما زنده به نظر برسد.

جهت  مشاوره انتخاب تابلو  و  ثبت سفارش  هم اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

call to tablo diba

معرفی ویژگی‌های اصلی تابلو اسم ساختمان

تابلو اسم ساختمان نه تنها به عنوان شناسه‌ای برای ساختمان عمل می‌کند، بلکه می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر تصویر بصری و جذابیت آن بگذارد. ویژگی‌های اصلی که در طراحی آن باید در نظر بگیرید، عبارت‌اند از:

خوانایی

اولین و مهم‌ترین ویژگی تابلو اسم ساختمان، خوانایی آن است. اندازه حروف، فونت و کنتراست رنگی باید به گونه‌ای باشند که تابلو از فاصله‌ دور نیز قابل خواندن باشد.

دوام

تابلوهای اسم باید از مواد مقاوم ساخته شوند تا در برابر شرایط آب‌ و هوایی مختلف، از جمله باران، برف و تابش مستقیم نور خورشید، مقاوم باشند. استفاده از موادی مانند استیل ضدزنگ، آلومینیوم و پلاستیک‌های مقاوم UV می‌تواند عمر مفید تابلو را افزایش دهد.

زیبایی و تناسب با معماری ساختمان

طراحی تابلو ساختمان باید با سبک معماری هماهنگ باشد. استفاده از رنگ‌ها، متریال‌ها و طرح‌هایی که تکمیل‌کننده نمای ساختمان هستند، می‌تواند تأثیر زیادی بر جذابیت کلی آن بگذارند.

نورپردازی

برای دیده شدن تابلو در شب، استفاده از نورپردازی مناسب ضروری است. نورپردازی تابلو باید به‌گونه‌ای باشد که آن را به طور مؤثر روشن سازد.

تابلو اسم ساختمان تابلو سازی دیبا
تابلو اسم ساختمان واقع در خیابان جردن تهران

نحوه طراحی تابلوهای ساختمان مسکونی

یکی از مهمترین نکاتی که برای طراحی تابلو مجتمع مسکونی اهمیت زیادی دارد، خوانا بودن فونت و ابعاد متناسب تابلو می باشد. برای اینکه اسم ساختمان را روی تابلو بنویسند، فونت یا نوشتارهای متنوعی  را به کار می گیرند. همچنین بر اساس نوع ساختمان، ابعاد در نظر گرفته شده برای تابلو متفاوت است. اگر شما می خواهید تابلو ساختمان خود را در بالاترین بخش ساختمان نصب کنید، باید فونت درشتی را برای تابلو انتخاب کنید. حک کردن نام ساختمان در این نمونه از تابلوها باید درشت باشد تا زیبایی نمای بیرونی ساختمان افزایش یابد. ابعاد تابلوهایی که در بالای دیوار ساختمان نصب می شوند باید بزرگ باشد. در این صورت افراد در فاصله چند متری می توانند نام تابلو را مشاهده کنند.

نمونه مجموعه تابلو های اجرا شده در ساختمان دیپلمات رزیدنس فرمانیه

جهت  مشاوره انتخاب تابلو  و  ثبت سفارش  هم اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

تابلو وردی اسم ساختمان مسکونی
ساختمان مسکونی دیپلمات فرمانیه
تابلو اعداد درب ساختمان مسکونی
توضیحات تکمیلی پروژه دیپلمات رزیدنس

انواع تابلو اسم ساختمان

تابلو اسم ساختمان حروف برجسته

تابلو اسم های حروف برجسته

این تابلو ها معمولا مثل تابلو اسم ساختمان های دیواری هستند با این تفاوت که معمولا روی سردر دیوار اصلی قرار می گیرند و با نور های LED  طراحی و جلوه می گیرند.

تابلو شماره طبقات ساختمان مسکونی

تابلوهای راهنما و هشدار

یک تابلو ی ثانویه حاوی اطلاعات تکمیلی مراجعه کنندگان ساختمان برای متقاضیان خارجی یا داخلی یک محل می باشد.

تابلو های راهنما – اخطار یا هشدار و اطلاعات نحوه بهره برداری و معرفی مشاعات از این دست تابلو ها هستند

جهت  مشاوره انتخاب تابلو  و  ثبت سفارش  هم اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

تابلو اسم ساختمان دیوار کوب

تابلو اسم ساختمان دیوارکوب

این تابلو اسم ساختمان ها معمولا روی دیوار و در قسمتی از پایین سقف نصب می شوند. این تابلو ها را هم میتوان نورپردازی کرد تا در شب دید بهتری داشته باشند، هم میتوانند بدون نور باشند.

تابلو اسم ساختمان مقبره ای

تابلو اسم ساختمان مقبره ای

به طور کلی این دسته از تابلو اسم ساختمان روی زمین و در منطقه دید چشم نصب می شوند، این تابلو ها معمولا در محل هایی با ترافیک بالا و محیط های باز دیده می شود.

تابلو اسم ساختمان کشویی

تابلو اسم های کشویی

این تابلو ها قسمت قسمت هستند و معمولا بر روی پل هایی با دو پایه نصب می شوند، این تابلو اسم های ساختمان معمولا بلند هستند و از فاصله دو قابل دیدن هستند.

digital signage

دیجیتال ساینیج

تابلو های پیام رسان توسط لامپ های کم مصرف LED ساخته می شوند که متنی حاوی اطلاعات فروشگاه، اسم ساختمان، خدماتی که ارائه می شود و اطلاعات کلی را به صورت روان و متحرک به نمایش در می آورد. یا از کامپیوتر و نرم افزار های مخصوص برای اطلاع رسانی استفاده می شود. تابلو اسم های برقی متحرک هم میتوانند به تنهایی نصب و استفاده شوند و هم می توانند به تابلو اسم ساختمان دیگری وصل شوند یا با آن ترکیب شوند. این نوع تابلو ها از آن دسته از تابلو های چشمگیری هستند که هم میتوانند در محیط بیرون هم داخل ساختمان استفاده شوند.

تابلو اسم ساختمان پشت بام

تابلو اسم های چند وجهی روی بام

این نوع از تابلو اسم ساختمان ها معمولا برای معرفی مکان های متعدد روی یک پنل بزرگ هستند. مثل مرکز خرید های بزرگ یا مجتمع های پزشکی که چند تابلو اسم را روی یک پنل بزرگ نگه می دارد.

تابلو سازی دیبا آماده اجرای سفارشی بیش 400 نمونه تابلو اسم ساختمان با متریال های متنوع را است.

 برای مشاوره یا بازدید رایگان و انتخاب تابلو مناسب با ساختمان خود هم اکنون با ما تماس بگیرید.

تابلو باکس پلکسی اسم ساختمان

انواع مواد مورد استفاده در ساخت تابلو اسم ساختمان

در طراحی تابلو اسم ساختمان، انتخاب مواد استفاده شده اهمیت ویژه‌ای دارد، چرا که در ویژگی‌های آن تأثیر می‌گذارد. از جمله مواد رایج در ساخت تابلوها، استنلس استیل، آلومینیوم، پلاستیک‌های مقاوم به UV، شیشه و چوب هستند. هر یک از آن‌ها مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند.

استنلس استیل و آلومینیوم، به دلیل مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی و دوام طولانی‌مدت، انتخاب‌های محبوبی برای تابلوهای اسم ساختمان به شمار می‌روند. این مواد، که طراحی مدرن و صنعتی را تقویت می‌کنند، به خوبی با نورپردازی تابلو اسم ساختمان ترکیب می‌شوند و قابلیت دید در شب را بهتر می‌کنند.

پلاستیک‌های مقاوم به UV نیز گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه و سبک وزن هستند که در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت خوبی دارند. این مواد به راحتی شکل می‌گیرند و رنگ‌آمیزی می‌شوند. پلاستیک‌های مقاوم به UV چون انعطاف‌پذیری بالایی دارند، در طراحی تابلو، گزینه محبوبی به شمار می‌رود.

شیشه و چوب نیز برای ساختمان‌هایی با طراحی خاص و سنتی گزینه مناسبی محسوب می‌شود، اگرچه نیاز به نگهداری بیشتری دارد و ممکن است؛ در برابر عوامل جوی کمتر مقاومت کند.

تابلو شماره طبقات ساختمان مسکونی فرشته

راهنمای انتخاب تابلو اسم ساختمان مناسب

انتخاب تابلو اسم ساختمان مناسب، هویت و زیبایی ساختمان شما را به نمایش می‌گذارد. در هنگام انتخاب تابلو اسم، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید تا تابلویی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و سلیقه شما باشد. در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

نوع ساختمان

نخستین قدم، در طراحی تابلو اسم ساختمان، توجه به نوع و کاربرد بنا است. بی‌شک فرم تابلوی مجتمع مسکونی، اداری، تجاری، یا صنعتی با هم تفاوت دارند.

طراحی تابلو

طراحی تابلو اسم ساختمان باید با نمای کلی آن هماهنگ باشد و به زیبایی‌اش بیفزاید. می‌توانید از طرح‌های ساده و مینیمال یا طرح‌های شلوغ و پرکار استفاده کنید.

مواد استفاده شده

همانطور که اشاره شد، مواد استفاده شده در ساخت تابلو، نقش مهمی در کیفیت، دوام و زیبایی آن دارند.

اندازه تابلو

اندازه تابلو اسم ساختمان باید متناسب با ابعاد بنا و محل نصبش باشد و نباید خیلی بزرگ یا کوچک باشد.

نورپردازی

نورپردازی مناسب، از جمله مواردی است که باید برای تابلوی اسم توجه کنید. تابلو باید به گونه‌ای باشد که در شب نیز بتوان از نورپردازی LED آن استفاده کرد و بر زیبایی و جذابیتش بیفزاید.

مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی

تابلو اسم باید در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران، برف، تابش نور خورشید و … مقاوم باشد.

قیمت

قیمت تابلو اسم به عوامل مختلفی مانند نوع متریال، ابعاد، طراحی و نورپردازی آن بستگی دارد.

بهترین مکان نصب تابلوهای ساختمان مسکونی

به طور معمول تابلو اسم ساختمان مسکونی را در قسمت بالای دیوار ورودی ساختمان نصب می کنند. یکی از مهمترین نکاتی که زمان نصب تابلو مجتمع مسکونی اهمیت دارد، این است که تابلو در قسمت مرکز ساختمان باشد. بسته به نوع معماری ساختمان، هر یک از تابلوها در مکان خاصی نصب می شوند. برخی از تابلوها را دقیقا در قسمت میانی نمای ساختمان نصب می کنند تا زیبایی نما را افزایش دهند. برخی از دیگر تابلوها بالای درب نصب می شوند، چرا که روی دیوار جایی برای نصب تابلو نیست. برای نصب تابلوهای مجتمع مسکونی بهتر است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. آنها طبق نوع نمای ساختمان، بهترین مکان نصب تابلو را معرفی می‌کنند.

برای سفارش تابلو اسم ساختمان و حتی انتخاب بهترین اسم برای تابلو خود، می‌توانید با کارشناسان تابلوسازی دیبا تماس بگیرید تا خدمات مدنظرتان را برای شما اجرا نمایند.

درج حروف برجسته با لوگو پشت نور دار برای ساختمان

قیمت تابلو اسم ساختمان مسکونی

قیمت تابلو اسم ساختمان به موارد متنوعی بستگی دارد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که تمامی تابلوهای ساختمانی، قیمت شان یکی نیست. برخی از تابلوهای ساختمانی با حروف برجسته طراحی می شوند، برخی از آنها پلاستیکی هستند و نمونه های دیگر استیل می باشند. بنابراین باید بدانید که جنس تابلو، ابعاد تابلو، فونت تابلو و …. از جمله مهمترین مواردی به شمار می روند که قیمت تابلو اسم ساختمان را تعیین می کنند. پیش از اینکه سفارش تابلو اسم ساختمان را ارائه دهید، می توانید در مورد قیمت انواع تابلوها اطلاعات بیشتری کسب نمایید. کارشناسان تابلو دیبا، با بهترین قیمت، طراحی اسم ساختمان را انجام می دهند و موقعیتی عالی برای نصب تابلو انتخاب می کنند.

تابلو مقررات استخر مسکونی

نکاتی در مورد نصب و خرید تابلوهای ساختمان

برای نصب و خرید تابلو اسم ساختمان مسکونی باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید. در این صورت می توانید بهترین تابلو را برای مجتمع مسکونی تان انتخاب کنید. برخی از نکاتی که زمان نصب تابلو ساختمانی اهمیت دارد عبارت است از :

 1. اندازه تابلو مجتمع مسکونی را باید به خوبی بررسی کنید و از مناسب بودن اندازه آن مطمئن شوید. اینکه بدانید افراد به راحتی می توانند نام تابلو را از دور بخوانند بسیار مهم است.
 2. طراحی اسم ساختمان با معماری ساختمان باید هماهنگی داشته باشد، در این صورت زیبایی ساختمان چندین برابر می گردد.
 3. به روشنایی تابلو مجتمع مسکونی باید دقت داشته باشید. زمان ثبت سفارش تابلو اسم ساختمان باید این نکته را یادآور شوید تا زمانی که هوا تاریک است، افراد به راحتی بتوانند ساختمان را پیدا کنند.
 4. طراحی اسم ساختمان هرچه که ساده تر باشد زیبایی بیشتری را به نمای ساختمان می بخشد. تابلوهای شلوغ را به هیچ عنوان سفارش ندهید، چرا که آنها توجه مراجعه کنندگان را جذب نمی کنند.
 5. زمان خرید و نصب تابلو اسم ساختمان مسکونی باید از نحوه تمیز کردن آن اطلاعات کافی کسب کنید.
 6. تمامی نام های تابلو اسم ساختمان را در لیست اسم ساختمان مسکونی مشاهده کنید و سپس بهترین اسم
 7. را طبق نوع نما انتخاب کنید.

چند نمونه از تابلو های اسم ساختمان و مجتمع مسکونی را دی ادامه ببینید

تابلو شماره واحد درب ساختمان فرمانیه تهران
تابلو کامپوزیت و حروف برجسته مجتمع مسکونی شهرک غرب
ست تابلو های اجرا شده مجتمع مسکونی دروس

اسم ساختمان مسکونی خود را انتخاب نکردید؟

برای آشنایی شما با انوع نامگزاری اسم ساختمان،  بیش از یکصد نمونه اسم ساختمان را

برای شما در یک لیست پیشنهای آماده کرده ایم

جهت ایده یابی و کمک به تصمیم گیری شما میتواند موثر واقع گردد

برای دیدن لیست اسامی ساختمان های مسکونی کلیک کنید

لیست اسم ساختمان مسکونی

نمونه های از تابلوهای خاص اسم ساختمان مسکونی

تابلو سنگ مرمر پشت نور ساختمان مسکونی
باکس دایره استیل ساختمان مسکونی لوکس
تابلئ پلاک اسم ساختمان مسکونی خاص
تابلو نورپردازی خاص از پشت ساختمان مسکونی
تابلو برجسته اسپرت ساختمان مسکونی نقره ای و نارنجی
تابلو خاص و ویژه طلایی ساختمان مسکونی
تابلو سبز رولکس و طلایی لوکس
تابلو سیزده استیل ساختمان مسکونی
تابلو نور لاین تاج دار ساختمان مسکونی
تابلو رنگ مسی کلاسیک برجسته ساختمان مسکونی
خاص ترین تابلو ساختمان مسکونی
تابلو خاص و جالب ساختمان مسکونی

جمع‌بندی نهایی

انتخاب تابلو اسم ساختمان، تصمیمی مهم است که باید با دقت و ظرافت انجام شود. با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی مانند نوع ساختمان، طراحی، مواد استفاده شده، اندازه، نورپردازی، مقاومت و قیمت، می‌توانید تابلویی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و سلیقه شما باشد و به زیبایی و هویت نمای بیرونی ساختمانتان بیفزاید.

تابلو دیبا با ارائه انواع تابلو اسم ساختمان با کیفیت بالا و قیمت مناسب، در کنار شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید. کافی است، با ما تماس بگیرید.

جهت  مشاوره انتخاب تابلو  و  ثبت سفارش  هم اکنون با ما تماس بگیرید.

021-7105-33-58

جهت مشاهده انواع تابلوهای راهنما اینجا کلیک کنید

یا برای دریافت جدید ترین نمونه ها با ما تماس بگیرید